Днями відбулася прес-конференція за участю заступника директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віталія Федоріва, головного спеціаліста ДОЗ ОДА з терапії Лариси Боришкевич та обласного ендокринолога Оксани Марусин.
Фахівці розповіли як система реімбурсації лікарських засобів діє на Прикарпатті, а також ознайомили з пілотним проектом, який проходить по всій Україні, щодо відшкодування вартості інсулінів.
За словами Віталія Федоріва, департамент охорони здоров’я виступає як надійний партнер аптечної мережі. Вже оплачено 910 тисяч гривень по інсулінах за лютий, наразі очікуються реєстри за березень. Також посадовець запевнив, що всі виплати здійснюються вчасно оскільки між усіма інстанціями є порозуміння.
Як повідомила обласний ендокринолог Оксана Марусин, у 2008 році в Івано-Франківській області було зареєстровано 31 тисячу хворих на цукровий діабет І та ІІ типу. На сьогодні їхня кількість зросла і становить понад 47 тисяч, з яких 363 дітей.
«У нашій області є всі передумови для діагностики, лікування та профілактики скринінгу цукрового діабету, – говорить лікар. – Перш за все в руках кожної людини – запобігти або розвитку даного захворювання, або, якщо цей діагноз є встановлений, прогресуванню і ускладненню недуги. З боку лікаря – це діагностика, лікування та надання рекомендацій пацієнту, а з боку пацієнта – це є ретельний контроль за показниками».
За даними, з усіх захворілих інсулінотерапію отримують 6311 хворих. До 2018 року всі пацієнти забезпечувались інсулінами безкоштовно із централізованих закупівель і мали можливість отримувати препарат під час візиту до лікаря-ендокринолога.
З січня поточного року в області почала діяти програма реімбурсації (відшкодування за виписані рецепти на інсулін ). Запровадження програми діє відповідно по постанов КМУ від 05 березня 2014 року №73 «Питання реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну» та від 23 березня 2016 року №239 «Деякі питання відшкодування вартості препаратів інсуліну».
Останньою постановою визначений перелік категорій хворих на цукровий діабет, яким вартість виписаного за рецептом інсуліну відшкодовується повністю державою та які категорії хворих частково повинні відшкодовувати вартість інсуліну.
Відповідно до наказу МОЗ України від 23.12.2015 року №890 «Про затвердження Положення про реєстр пацієнтів, що потребують інсулінотерапії» в області створений електронний реєстр таких хворих. Рецепти на інсулін з січня цього року виписуються згідно реєстру. До реєстру мають доступ також аптеки, які заключили угоду з департаментом охорони здоров’я на відпуск інсулінів.
Що стосується хворих ІІ типу, які отримують цукрознижуючі таблетовані препарати (таких в області 21 тисяча ), другий рік поспіль діє державна програма «Доступні ліки». За цією програмою хворі із цукровим діабетом ІІ типу, серцево-судинними захворюваннями та бронхіальною астмою забезпечуються медикаментами за рецептами безкоштовно або з доплатою.
Слід зазначити, що на даний час нараховується 239 препаратів, які передбачені програмою «Доступні ліки» для цих трьох категорій населення. Цьогоріч для Івано-Франківської області виділено на відшкодування 35 мільйонів.
Як повідомила обласний терапевт Лариса Боришкевич, з 1 липня планується ввести в цю групу лікарські засоби для пацієнтів з трансплантованими органами.
Comments are closed.