Гроші

На Франківщині 120 жінок не платять аліментів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Івано-Франківській області на виконанні в державних виконавців є приблизно 9,5 тисяч проваджень щодо злісних нелатників аліментів. З них 120 відкриті щодо жінок.

Про це в ефірі “UA-Карпати” заявив в.о. начальника ГТ управління юстиції в Івано-Франківській області Андрій Гайда.

11,8% з усіх аліментників мають заборгованість з невиплати понад три місяці, 5,3% – понад шість  місяців, 2,8%  боргують більше, як рік.

До теми: Аліментників щемлять законом. На Франківщині близько півтисячі боржників покарають санкціями

Зазначимо, що ті, хто не платить аліменти три місяці, потрапляють до єдиного реєстру боржників. За несплату аліментів  понад шість місяців боржників позбавляють права виїзду за кордон, керування транспортним засобом, права носіння зброї, полювання на період, доки вони не погасять заборгованість перед дитиною.

«Загальної цифри боргу нема, бо боржники динамічно сплачують, – розповів Гайда. – Найбільше стягнули, коли описали земельну ділянку. Боржник прийшов і оплатив  68 тисяч гривень. Найбільша сума яка перебуває на виконанні – це 120 тисяч гривень».

За інформацією Гайди, відколи вступив в дію закон «Про посилення захисту прав дитини» держвиконавці на Прикарпатті «витрясли» з неплатників аліментів 1,8 млн грн, а з початку року – 9,5 млн грн.

«За попередній рік ця сума становила 40 млн грн. Тобто за два місяці цього року ми стягнули аліментів одну четверту від суми попереднього року», – зазначив Андрій Гайда.

Також, за його словами, на Прикарпатті є приблизно 600 боржників, які не мають права виїжджати за кордон, керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати, доки не сплатять аліменти.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.