Гроші

Монети Австралії: особливості та вартість

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Справжні нумізмати збирають монети різних історичних періодів та країн. Певну цікавість мають монети Австралії. Це батьківщина кенгуру, то ж не дивно, що саме ці тварини прикрашають національну валюту.

Монети Австралії: особливості та вартість

Особливості австралійських монет

Майже до початку 20 століття Австралія не випускала власних грошей. На континентах використовувалися фунти стерлінги Великобританії. Одна з цікавих монет, яку вважають першою національною валютою, став дірявий долар.

Вихідним матеріалом став іспанський долар, в якому вирізали отвір. Кругла монета мала номінал 5 шилінгів, а частина що залишилася – 1 шилінг.

Тільки на початку 20 століття Австралія почала випускати власні кошти (австралійський долар). В середині 20 століття на зеленому континенті почали випускатися товари для нумізматів. Серед них монети, які присвячені:

  • різним визначним подіям;
  • видатним особистостям;
  • унікальним представникам флори та фауни тощо.

Крім того, карбуються і так звані наггети (самородки). Вони мають дуже обмежений тираж, зображення королеви на одному боці та кенгуру на іншому. Головна особливість полягає в тому, що для виготовлення використовуються найчистіші дорогоцінні метали. Наггет відомий і як найважча валюта: монета важить 1012 грамів.

Скільки коштують австралійські монети

Звісно, вартість предметів залежить не тільки від наявності в них дорогоцінних металів. Хоча найважчий наггет і коштує мільйон австралійських доларів, він не є рекордсменом.

В Австралії карбувалися і британські фунти стерлінгів. У 2021 році 5 фунтів стерлінгів 1921 року були продані за 1,56 млн. доларів. Всього було виготовлено 7 екземплярів.

Вражає і вартість монети, виготовленої в Сіднеї в 1920 році (1,48 млн. доларів). На ній зображений Святий Георгій, що вбиває дракона. Всього було виготовлено 9 екземплярів.

Інтернет-магазин Монітекс також пропонує колекційні монети зеленого континенту. Нумізмати з України завжди можуть вигідно придбати чи продати їх за допомогою сайту.

На правах реклами

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.