Гроші

Мешканці і надалі платитимуть влітку за тепло

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У грудні минулого року Національна комісія регулювання електроенергетики України (НКРЕ) прийняла Постанову «Про затвердження тарифу на теплову енергію для ДПМ «Івано-Франківськтеплокомуненерго».

Тариф має бути одноставковий у розмірі 234,72 грн. за 1 Гкал. Але то без ПДВ. А якщо його додати, то власне для населення буде – 281,66 грн.

Натомість, за словами заступника міського голови Івано-Франківська Любомира Слободяна, голова НКРЕ Сергій Тітенко відправив роз’яснення, де проінформував, що тарифи на послуги з централізованого опалення кінцевим споживачам встановлюють органи місцевого самоврядування.

Для «Теплокомуненерго» одноставковий тариф наразі може боляче відгукнутися, бо взимку вони нормально працюватимуть, а влітку не матимуть коштів на утримання підприємства та підготовку до зими. Тож Слободян запропонував залишити наших споживачів на двоставковому тарифі. Тобто, розбити запропоновану НКРЕ цифру на дві частини: 1,7 грн./м2 – цілий рік та 161,95 грн./Гкал – під час опалювального сезону. А одноставковий (281,66 грн./Гкал) застосувати тільки для юридичних осіб у частині надання ними послуг теплопостачання населенню. Таких юросіб, як правило, це гуртожитки, в місті є приблизно 5%.

Правда, половина членів виконкому таке рішення не прийняла. Причиною їхнього голосування було те, що НКРЕ визначив: тариф має бути одноставковим. Все. Виконкому не слід втручатися. Секретар міської ради Руслан Марцінків назвав це недопрацюванням наших тепловиків: мовляв, львівські колеги змогли поїхати домовитись і НКРЕ прийняла для Львова двоставковий тариф, а наші – ні.

Перший заступник мера Зіновій Фітель попросив дозволу на одну репліку. «Тариф уже затверджений НКРЕ, – зауважив Фітель. – Але з сьогоднішнього дня він стане одноставковим. Тому всі гроші ми будемо платити під час опалювального сезону, а ціле літо платити не будемо». На його думку, підняття тарифу на 40%, яке пропонує НКРЕ, люди не зрозуміють. А якби ж його зробити плавним і частину залишити на літо, то люди би не так боляче сприйняли високі рахунки за тепло.

Почалася дискусія, невеличка репліка Фітеля розтяглася на цілу годину, бо говорили всі, хто хотів. «Абонплата – це рівномірно розбита, як незмінна складова витрат, на цілий рік, – сказав мер Віктор Анушкевичус. – Бо як підприємству покривати видатки у літній період, коли йде підготовка до опалювального сезону, розпускати усіх робочих? Нереально. Є незмінні складові видатки, тому й ввели абонплату. І я вважаю, що зробили це правильно».

Врешті до дискусії підключилися майже всі члени виконкому. Як результат, вирішили переголосувати. І завдяки тому, що член виконкому Анатолій Богуш, який усю дискусію мовчав, передумав і проголосував «за», рішення пройшло. Тариф залишився двоставковим.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.