Гроші

Ліфти дорожчатимуть?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

30 червня на громадських слуханнях розглядали питання про підвищення тарифу на техніч-не обслуговування ліфтів. Наразі в Івано-Франківську є два підприємства, які надають ці послуги, це КП «Івано-Франківськліфт» та ПП «Прикарпаттяліфт».

За словами першого заступ-ника начальника управління економічного та інтеграційного розвитку Василя Ковальчука, тариф має зрости на 7,4 коп. І в основному на підвищення тарифу подіяв ріст впродовж року мінімальної зарплати, в той час як тариф залишався на місці. Тож, якщо нині маємо 0,208 грн., то матимемо 0,282 грн.
Директор підприємства «Івано-Франківськліфт» Михайло Ткачук говорить, що розрахунки подавалися ще з урахуванням заробітної плати, яка виходила на перший квартал цього року. Тож, коли тариф увійде у дію, він уже себе не відшкодовуватиме. «Це приводить до того, що треба зменшувати видаткову частину, – каже Ткачук. – Як один із варіантів цього може постати скорочення».

Наразі підприємство «Івано-Франківськліфт має диспетчерську службу, яка фіксує усі скарги людей і виїжджає на місце. А мешканці, як нам відомо, скаржаться на дві речі: перше – прибирання, друге – «застрягання».

«По-перше вологе прибирання, згідно із графіком періодичності, у нас раз на місяць, а сухе – двічі, – розповідає Ткачук. – А по‑друге: чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Я розумію, що можна забутися і викинути на вулиці папірчик від цукерки, але як стояти в ліфті і щось туди кидати, якщо це один метр квадратний!».

Нині підприємство обслуговує 465 ліфтів. Тож, окрім прибирання, у технічне обслуговування ліфтів входить заміна кнопок, кабін, канатів тощо. Усі вони, каже Ткачук, працюють. Буває, що й ламаються, але усе ремон-тується вчасно.

«Ліфт складається із 2000 деталей, – продовжує Ткачук. – І кожен шурупчик може у будь-який час відкрутитися, випасти чи перегнити. А 36 % ліфтів у Івано-Франківську експлуатуються понад 25 років».

До речі, усі ліфти кожні два роки проходять експертизу в Карпатському експертно-технічному центрі. Відповідно, надаючи висновки, центр визначає термін придатності: якомусь ліфту два роки, а якомусь п’ять чи десять.

На громадських слуханнях ярих противників підняття тарифу не було. Може, через те, що підвищення незначне, а може, через те, що, як завжди, не надто вже «пропіарили» організацію цих слухань. Тож більшість з тих, що прийшли, були керівники ЖЕО разом зі своїми підлеглими. Найцікавішою з думок виступаючих було те, що тарифи слід піднімати заради чистоти. Мовляв, чим дорожчою буде ця послуга, тим дбайливіше ставитимуться мешканці до експлуатації ліфтів: не смітитимуть та не шкодитимуть кабіни. Проте, у це складно повірити. Як правило, ліфти шкодять ті, які взагалі нічого не платять.

Наразі підвищення тарифу має ще слухатися на виконкомі.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.