Гроші

Кредити під час карантину: отримати складніше чи простіше?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Отримати кредит на карту в Україні до початку карантину було нескладно. Карантин добігає кінця, а наслідки пандемії Covid-19 відчувають на собі доволі багато українців. Фінансові труднощі з’явились у кожного, незважаючи на відновлення призупинених сфер діяльності. Якщо раніше банки і МФО охоче видавали кредити на різноманітні потреби населення, то зараз існують певні обмеження. В умовах кризи банки висувають більш жорсткі вимоги: підвищують процентні ставки, просять заставу або поручителів. Для багатьох виходом із ситуації став кредит на карту без відмови, який можна отримати звернувшись в МФО. МФО також дещо змінили умови отримання мікропозики, але в порівнянні з банками пропонують більш приємні умови.

Зміни на ринку МФО

Від початку карантину зміни в банківських структурах насамперед стосувались режиму роботи, більшість з них перейшла на обслуговування клієнтів онлайн. Більшість операцій стало можливим здійснити, не відвідуючи відділення банків. Зараз робота відділень поступово відновлюється, однак, про зміни необхідно уточнювати у вашому банку.

Щодо роботи МФО, то кардинальних змін не відбулось, дистанційна видача мікрокредитів стала для багатьох можливістю подолати кризу. Завдяки МФО можна взяти кредит онлайн цілодобово, маючи лише доступ в інтернет. Швидкий кредит на карту без відмов і перевірок може отримати кожен, хто досяг повноліття і має умовно позитивну кредитну історію.

Проте карантин дещо відобразився і на сфері мікрокредитування, і вніс деякі зміни в процедуру видачі кредитів, а саме:

  • процес відбору позичальників став більш прискіпливим, якщо раніше МФО відмовляли кожній 4 заявці на кредит, зараз – кожній 2.
  • змінені ліміти видачі кредитів.

Іншими словами, кредит онлайн на карту отримати стало дещо складніше, але шанси все одно більші, ніж в банківських установах. Просто клієнтам МФО потрібно бути готовим до посиленого скорингу, це пов’язано з фінансовими можливостями клієнтів. Подібна ситуація цілком зрозуміла, оскільки МФО також відчули кризу на собі: кількість запитів на кредити збільшилась, але компаній з мікрокредитування на ринку стало менше.

Нові продукти МФО під час кризи

Однак, багато МФО в умовах карантину почали використовувати нові технології і нові продукти. Наприклад, кредит під 0,01%, можливий не на 30 днів, а на 15 днів. МФО Moneyveo запустила видачу кредитів через платіжні термінали самообслуговування Easypay. Якщо ви раніше успішно закривали кредити, у вас є можливість отримати кредит на карту протягом декількох хвилин, скориставшись терміналом Easypay в зручному для вас місці.

MyCredit запустила програми підтримки з першого місяця введення карантину, в тому числі безоплатне продовження кредиту, три безкоштовних дня для оплати кредиту, оплату заборгованості частинами (реструктуризацію), а також індивідуальні умови погашення. Багато з цих умов діють і на даний момент, оскільки в Україні офіційно триває карантин.

Гарною новиною для клієнтів МФО стало те, що вони змінили пропозиції щодо пролонгації кредиту і його додаткової реструктуризації. Реструктуризація не псує кредитну історію, вона допомагає зупинити будь-які нарахування. Суму боргу, яка сформувалася, можна оплатити в розстрочку з тією регулярністю, яку встановлює компанія: раз на тиждень або раз на місяць за планом. Деякі компанії зробили доступним автоматичну реструктуризації. Відтепер не потрібно телефонувати або ж домовлятися про реструктуризацію. Все можна зробити в особистому кабінеті онлайн без будь-яких складнощів.

Рекомендації кредиторів

У випадку ситуації коли у вас немає чим платити по кредиту, кредитори радять звернутися в банк або МФО і проінформувати їх про ситуацію, яка у вас склалась. Якщо ви розумієте, що труднощів не уникнути, не оформлюйте новий кредит. Надайте документи, які підтверджують ваші слова: трудова книжка – у разі звільнення, довідку лікаря – у разі хвороби. Можливо, це виступить помякшуючими обставинами щодо вашої заборгованості. В будь-якому випадку разом з організацією ви знайдете рішення, щоб подолати фінансові труднощі.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.