Гроші

Івано-Франківськ прийняв бюджет

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Бюджет-2014 на міськраді пройшов без дискусій. Напевно, тому, що на жодній комісії, окрім бюджетної, його не розглядали. А коли питання винесли на виконком, то журналістів запросити забули. Також чи не вперше бюджет приймався без міського голови. Бо мер – на лікарняному.

 

Борги через «папєрєдніка»

Зрештою, й бюджетна комісія останні два роки теж відбувається майже у закритому режимі. Не ходять туди ані журналісти, ані багато депутатів, які можуть надати відповідні роз’яснення. Цікаво, що раніше, коли міськрада була «провладною», на бюджетну комісію представників ЗМІ запрошували…

А бюджет у міста майже міль­ярдний. Точніше – 940 392,13 тис. грн. (у тому числі дотація – 102 022,4 тис. грн., субвенцій із державного бюджету – 307 003,6 тис. грн.). На сесії міської ради його прийняли за півтори години. Цифри не обговорювали. Єдине, що начальник фінуправлінняВікторія Сусаніна повідомила, бюджет – опрацьований.

«Минулий рік показав дуже недобру тенденцію, коли планували виконувати великий об’єм робіт, але вони залишилися мріями, тому що їх перекреслило держказначейство «папєрєдніка» Азарова», – зауважив голова бюд­жетної комісії Роман Онуфріїв. Говорити про дохідну частину немає сенсу, сказав він, адже минулоріч міський бюджет дуже добре мобілізовував доходи.

Дивно, адже 14 травня минулого року, коли у деяких депутатів була потреба звільнити першого заступника мера Зіновія Фітеля, Онуфріївговорив інше. «Діяльність мера Анушкевичуса та його заступників є збитковою для міста», – констатував тоді голова бюд­жетної комісії. І наголосив на тому, що виконавча вертикаль не здатна мобілізовувати гроші до бюджету. Що змінилося?

«У вересні 2013 року казначейство практично зупинило фінансування усього спеціального фонду Івано-Франківська, – сказав Онуфріїв. – В результаті по зведеному бюджету маємо кредиторку понад 20 млн. грн.».

Усе найкраще – дітям

Головний пріоритет видатків гуманітарної галузі у новому бюджеті – діти. У планах є завершення другої черги дитсадочку на Вовчинецькій, 210, завершення будови садочка у Вовчинці й будівництво садка у Крихівцях. Продовжать роботу і над інфраструктурою для дитячого дозвілля: завершать будівництво поля на стадіоні «Тепловик», розбудовуватимуть дитячі ігрові майданчики у мікрорайонах.

«Нам вдалося вишукати 600 тис. грн. на всі спортивні школи міста, – акцентував Роман Онуфріїв. – Понад 1 млн. грн. піде на ремонт дитячих закладів охорони здоров’я. А для дитячої лікарні плануємо купити автомобіль».

Якщо пріоритет – діти, зауважив депутат Сергій Борзов, то краще зняти 350 тис. грн. із «встановлення болардів» і віддати їх на огорожу школи № 5.

Онуфріїв погодився частково. Мовляв, з болардів зняти можна, а от школі краще передати тільки 200 тис., решту пошукати в обласному бюджеті, державному чи зі спонсорських пожертв. «Цей шлях перевірений і логічний», – запевнив він. Напевно, мав на увазі «спонсорські пожертви». Цікаво, батьки школярів, тобто ті самі спонсори, теж вважають цей шлях найкращим?

Врешті, гроші поставили у рядок «капітальні ремонти освітянських закладів», і вже освітянська громада вирішить, куди їх застосувати.

Підприємці – до гурту

Хоч діти у пріоритеті, але комуналка забирає більше. Лише на ремонт доріг зі спецфонду планують витратити значно більше – в рази. Як нагадавРоман Онуфріїв, останні роки влада не просто ремонтує дороги, а й покращує транспортне сполучення. Так, у 2012-му відкрили перехрестя Галицька-Пасічна, у 2013-му – вулицю Проектну, а цьогоріч планують зробити розв’язку Василіянок-Гарбарська. Також у планах облаш­тувати нову об’їзну – це якщо вдасться відремонтувати Сагайдачного, Кисілевської, Йосипа Сліпого й Тисменицьку.

Планують зробити і багатостраждальну вулицю Дудаєва. Нагадаємо, десь років зо п’ять тому за ініціативи таксистів та нинішнього депутатаРомана Харука її навіть прозвали проспектом Анушкевичуса. Роки пройшли, вулиця стала ще гіршою. Влада ремонтувати не відмовлялася, проте й не поспішала. Як пояснив Онуфріїв, це ж не магістральна дорога, а «в один кінець». Тому вони будуть її робити, якщо підприємці, які мають там офіси, додадуть грошей.

«Не можна говорити, що це дорога в один кінець, – опонував йому колега Олег Гончарук. – Бо там не тільки підприємства, а й житлові будинки і три навчальні заклади».

З’ясувалося, що підприємці готові заплатити 60 % від суми, тобто 3 млн. грн., головне – щоб місто додало ще 2 млн. грн. На таку пропозиціюРоман Онуфріїв погодився.

Не забули депутати і про ЄРЦ. Цього року на підприємство виділили ще більше грошей – майже 18 млн. грн. Прописали гроші на реконструкцію Острову кохання – 500 тис. грн., на вже змучену вулицю Шевченка – 1,9 млн. грн. Не забули депутати і про свої гроші – 2,1 млн. грн. піде на виконання депутатських доручень.

Отже, бюджет маємо. До роботи?

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.