Гроші

Індексація: чи зміниться розмір мінімальної пенсії у 2024 році

Google+PinterestLinkedInTumblr

Попри війну, у березні 2023 року в Україні відбулася індексація пенсій. У Держбюджеті на 2024 рік також передбачено збільшення соціальних виплат. Це стане можливим у зв’язку зі зростанням рівня прожиткового мінімуму та мінімальної пенсії. Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович розповіла, якою буде індексація, пише DT.ua.

Яким буде розмір мінімальної пенсії у 2024 році

У наступному році передбачене зростання мінімальної пенсії в Україні. Це пов’язано з тим, що до Держбюджету на 2024 рік закладено розмір прожиткового мінімуму на рівні 2 361 гривні.

Так, у 2024 році розмір мінімальної пенсії дорівнюватиме сумі прожиткового мінімуму.

Індексація пенсій 2024: якою вона буде

Жолнович пояснила, що розмір індексації пенсій залежить від рівня середньої заробітної плати за останні три роки. Тому у пенсіонерів, які вийшли на пенсію в останні три роки, пенсія зросте незначно. Вона додала, що це зумовлено недостатнім фінансуванням.

Людина отримує пенсію за формулою, де базою для нарахування пенсії є середня зарплата за останні три роки, – пояснила очільниця відомства

Жолнович наголосила, що індексація пенсій залежить від рівня інфляції за останні три роки.

Тобто системно занижували пенсію такій категорії громадян. І в результаті у нас є люди, які отримують 2 500 гривень, – резюмувала вона.

Пенсія може зростати внаслідок індексації чи перерахунку. Та якщо індексація стосується більшості пенсіонерів, то перерахунок у більшості випадків доведеться заробити. Але заробити мало — інколи потрібна заява, щоб не пропустити свого перерахунку.

Читайте: Студент з Коломиї отримав 6 років тюрми за створення проросійського Telegram-каналу

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.