Гроші Статті

Гори чекають туристів. Де і за скільки можна відпочити в Карпатах влітку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Карпати вважаються одним з головних туристичних регіонів України. Тут ви знайдете абсолютно все: європейський рівень сервісу, традиційне гуцульське житло та містичні легенди.

Та й для гаманця відпочинок в горах буде менш шкідливим, ніж поїздка за кордон, пише Репортер.

Басейн трохи вартує

Обираючи місце для літнього відпочинку, більшість людей шукає готелі з басейнами. В Карпатах нині таких відпочинкових комплексів чимало, а головне – ціни на будь-який бюджет.

Найдорожчим варіантом для літнього відпочинку є готель Radisson Blu Resort у «Буковелі». Номер на двох коштує там щонайменше 3500 грн за добу. Люкс обійдеться в 10 800 грн.

За двомісний номер в Romantik Spa Hotel, що в Яремче, потрібно заплатити 2880 грн. Але це за умови, що у вас не буде балкона. З балконом вже буде дорожче – 3480 грн. Напівлюкс у Romantik Spa Hotel вартує 4390 грн, люкс – 4980 грн, а апартаменти для сімейного відпочинку – 8970 грн.

Заплативши 1700 грн за добу ви можете зупинитись в готелі Medvezha в селі Люча Косівського району. Найдорожчий номер там коштує 2200 грн, та за сніданок доведеться доплатити.

Досить прийнятні ціни в яремчанському готелі Premium Club. Двомісний економ коштує там 1000 грн, стандарт на 100 грн дорожчий, люкс 1400-1600 грн, апартаменти – 1500-1800 грн.

Найдешевший відпочинок біля басейну нині пропонують у готелі Bayka в Косові. Ціна за напівлюкс – 550 грн, люкс вартує 600 грн, апартаменти з двома спальнями можна замовити за 1270 грн.

До теми: Карпати живуть гостями

Це далеко не весь перелік, але діапазон цін приблизно зрозумілий, правда? Звісно, якщо такі варіанти вам по кишені, а дуже хочеться в «цивілізовані гори», то можна знай­ти і дешевший варіант. Правда, без басейну. Хоча можна поплавати в гірській річці.

Гуртом дешевше

Якщо їхати відпочивати великою компанією, то вигідніше знімати котедж, ніж кілька номерів у готелі.

Одним із найдорожчих варіантів вважається вілла «DOR» у «Буковелі». Гостьовий будинок вміщає 14 людей, а ціна за добу 15000 грн. На території вілли також є басейн, а ще приватна парковка та безкоштовний Wi-Fi. В такій же ціновій категорії котедж «Скриня», ніч в якому коштує 6900 грн на шістьох людей.

Ніч у котеджі «Дольче Віта» у Поляниці, де може поміститися 12 людей, коштує 8500 грн. «Торба» та View Villa пропонують гостьові будиночки на 12 осіб за 6000 грн.

Там же будинок для відпочинку «Бергхаус» здається за 3500 грн, правда, поміститися там може не більше шести дорослих.

В інших селах – Татарів, Микуличин, Яблуниця – можна знайти котедж на вісім осіб за 2000 грн. Усе залежить від зручностей та локації. Тобто, що далі від «цивілізації», то дешевше.

Інформацію варто перевіряти

Якщо ж ви вирішили поїхати на відпочинок самі, а готелі вам не по кишені, тоді оптимальним варіантом стануть приватні садиби. У Карпатах вони здаються практично в кожному селі чи селищі та, як правило, це оренда без посередників. Та й платити доведеться вже не за номер, а за кількість людей.

Наприклад, у Верховині та Ворохті ціни у приватних садибах коливаються від 100 до 500 грн. В Татарові та Микуличині трохи дорожче – від 200 грн. А от у Яремче дешевше 300 грн знайти житло практично неможливо.

У будь-якому разі, якщо ви знайшли хороший варіант, варто попередньо перетелефонувати та уточнити всю інформацію напряму з ґаздами. Аби потім не було сюрпризів.

Також радимо шукати житло для відпочинку на перевірених сайтах, таких у нас обмаль: karpaty.info, karpaty.ua та, звісно, booking.com. Адже нерідко аферисти створюють в мережі підставні оголошення, потім отримують завдаток і зникають.

Читайте також: Дешеві Карпати – лише в шахраїв. Як не натрапити на аферу й перевірити сумнівне оголошення

Відпочинок для душі

Звісно, чимало люду нині надають перевагу активному відпочинку. Тож ті, хто хоче походити горами, а не сидіти у колибах, може замовити тур з гідом-провідником. Вартість послуг – приблизно 1200-2000 грн залежно від тривалості мандрівки. У вартість входять послуги інструктора-провідника, триразове харчування на маршруті, плата за вхід у заповідник, медична страховка та аптечка. А от спорядження треба мати своє або брати на прокат за окрему плату.

Також з кожним роком набирають популярності сплави по гірських річках. Можна обрати одно- чи триденний маршрут Дніст­ром, середня вартість – 650-1200 грн відповідно. Сплави на ріці Черемош та Пруті будуть більш інтенсивними та небезпечними, і коштують вони 700-3000 грн.

Прихильники відпочинку без особливих фізичних навантажень можуть покататися на «Карпатському трамваї», що курсує вигодською вузькоколійкою аж до Мізунських порогів. Така екскурсія обійдеться лише у 250 грн. Також радимо побувати у Галицькому національному природному парку, де працює Центр реабілітації диких тварин. А тим, хто більше цікавиться давніми традиціями та рідкісними ремеслами гуцулів, варто їхати в Косівський та Верховинський райони.

На сьогодні в області є 400 готельних закладів, в яких можна водночас розмістити 20 тисяч людей. Крім того – 800 сільських садиб, багато з яких за інтер’єром, сервісом і цінами давно не такі вже й сільські. В будь-якому випадку вибирати є з чого, головне – не стикнутися з шахраями.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.