Гроші

Франківські підприємці скаржаться на міську владу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

До активістів «STOP корупції в Івано-Франківській області» звернулися місцеві підприємці Івано-Франківська, які скаржаться на міську владу, бо та перешкоджає їм займатися роздрібною торгівлею. Про це йдеться на сайті “STOP корупції“.

Алла Щербина, Олена Дунаєвська та ще кілька підприємців вже понад п’ятнадцять років торгують попкорном, солодкою ватою та іншими солодощами в парку ім. Шевченка. Підприємці в належному порядку сплачують податки, проблем із заборгованістю не мають. Але з 2012 року міська рада прийняла рішення про те, що право на облаштування місць дрібнороздрібної виносної торгівлі надається методом аукціону.Стартова ціна аукціону починається з 3 тисяч гривень і може зростати на 10% від початкової ціни. Таким чином, щоб займатися дрібнороздрібною торгівлею підприємці окрім обовязкової оплати податків повинні сплатити суму, погоджену на аукціоні.

З однієї сторони, задля порядку в середмісті, парках чи інших зонах відпочинку, справді потрібен метод визначення місць дислокації лотків, проте це повинен бути метод в межах чинного законодавства. Адже жодним Законом України не надано повноважень міським радам своїми рішенням затверджувати положення про проведення конкурсів чи аукціонів на право організації літніх торгових майданчиків, інших об’єктів торгівлі та дрібнороздрібної торгівлі. Також, це рішення прийнято з порушенням загальних принципів господарювання, які передбачені в ч.2і 6  ст.6 Господарського Кодексу України, який також забороняє незаконне втручання органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб в діяльність суб’єктів господарювання. Саме ж відведення місць для розміщення пунктів дрібнороздрібної торговельної мережі має здійснюватися відповідно до вимог Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.94 №198.

Окрім аукціонів, міський голова ввів ще одне правило для підприємців. У святкові дні за один день тимчасової торгівлі підприємець повинен сплатити 100 гривень, хоча, Податковий кодекс України передбачає, що ставка збору за провадження торгівельної діяльності встановлюється з розрахунку на календарний місяць у розмірі від мінімальної заробітної платні. Також потрібно ще отримати спеціальне розпорядження міського голови, яке по суті  є додатковим дозвільним документом, наявність якого законодавством теж не передбачена.

Виникають наступні питання. По-перше, куди йдуть гроші, які підприємці сплачувати за аукціони та інші дозволи? По-друге, чому в середмісті й досі не має порядку, адже неодноразово можна побачити як хтось торгує на тротуарах, під будинками в центрі міста?

Депутатом обласної ради Петром Шкутяком та ініціатором громадянської кампанії «STOPкорупції в Івано-Франківській області» буде надіслано депутатське звернення до прокурати з метою вияснення даних обставин.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.