Гроші

Франківські газовики пояснили, на що підуть кошти нового тарифу

Google+PinterestLinkedInTumblr
Минулого тижня держрегулятор Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг затвердла новий підхід оплати послуг доставки газу для споживачів та розглянув проєкт нового тарифу на розподіл.

Вартість послуги залежатиме від обсягу газу використаного споживачем за попередній рік. Вона сплачуватиметься рівними частинами впродовж року, інформує пресслужба “Івано-Франківськгаз”.

Ці кошти будуть спрямовані на підтримку поточної роботи мереж, екстрений ремонт газопроводів, модернізацію газорозподільної системи, роботу аварійно-диспетчерської служби, встановлення, заміну, повірку лічильників, сервіси для клієнтів, податки.

Новий тариф дозволить компанії капітально відремонтувати та замінити 41 км мереж. Це вдвічі більше ніж цього року, та втричі – ніж у 2018 році.   Окрім того, передбачено збільшення фінансування на шафові регуляторні пункти, які цілодобово підтримують   тиск газу в мережі на необхідному рівні. З нового тарифу компанія зможе  закупити 57 ШРП. Для порівняння, це майже вдвічі більше ніж цього року.

Додаткові кошти будуть виділені і на безпеку споживачів газу, зокрема роботу аварійно-диспетчерської служби. На Прикарпатті газифіковано понад 600 населених пунктів, від мешканців яких надходять понад 20 тис. аварійних викликів на рік. Щоб швидко прибути на виклик та локалізувати аварійну ситуацію,  бригада АДС повинна мати спеціалізований автомобіль укомплектований необхідними приладами. Але автотранспорт АТ «Івано-Франківськгаз» більш ніж на 50% замортизований. В новому тарифі вперше за останні 6 років передбачено закупівля 5 одиниць спецтехніки.

Передбачене фінансування і обмінного фонду лічильників. Це прилади обліку, які будуть встановлюватись споживачам на час проведення повірки лічильника. Для «Івано-Франківськгазу» передбачено 4,45 млн грн на придбання таких приладів. Ці кошти дадуть змогу придбати 5240 побутових лічильників.

 В структурі нового тарифу передбачено і витрати на оплату праці газовиків. Це допоможе зупинити масовий відтік кваліфікованих працівників. За три роки з компанії звільнилося понад 1 тис. працівників.  Як правило, це слюсарі, зварники, монтери, водії – люди, які цілодобово забезпечують безаварійний розподіл газу», – каже фінансовий директор АТ «Івано-Франківськгаз» Дмитро Горбатюк.

За останні п’ять років (2015-2019 рр.) АТ «Івано-Франківськгаз» отримало від діяльності з розподілу природного газу збитки на суму 638 млн грн. Тільки в поточному році компанія отримає збитків на суму 296 млн грн. На жаль, НКРЕКП в структурі нового тарифу передбачила дуже повільне відшкодування збитків за попередні періоди.

Наприклад, в новому тарифі АТ «Івано-Франківськгаз» в якості компенсації має отримати 100,3 млн грн., в той час як заборгованість компанії перед іншими учасниками газового ринку складає 562,1 млн грн. Тому при такому фінансуванні компенсацій, АТ «Івано-Франківськгаз»  знадобиться близько 6 років, щоб розрахуватись з контрагентами. Тому проблема боргів між учасниками газового ринку не розв’язується новими тарифами.

Івано-Франківському водоканалу дозволили підвищити тарифи

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.