В Івано-Франківську відбулась фінальна зустріч 18 еко-команд у рамках програми «Стале домогосподарство».
Протягом трьох місяців її учасники під керівництвом тренерів вчилися як можна непогано заощадити гроші економлячи електроенергію, газ та воду. А також тому, як не зашкодити довкіллю.
За словами головного координатора проекту «Освіта для сталого розвитку в дії» Ігоря Сущенка, 18 еко-команд (чотири-п’ять учасників в кожній) протягом тижня зекономили 626 кіловат електроенергії, 31200 літрів води, а також на 167 кілограм стали менше викидати сміття.
В Івано-Франківську проект започаткували у 2013 році. Ним вже охоплено понад 220 людей. До речі, він є першим подібним проектом в Україні. Проект реалізує благодійна організація «Вчителі за демократію та партнерство» сумісно зі шведською організацією «Глобальний план дій» за підтримки фонду шведського уряду SIDA.
На разі, проект розвитку сталого домогосподарства проводиться вже у 22 країнах світу.
«Ми реально можемо зекономити гроші, – розповідає учасниця проекту Катерина. – Кожен може сісти і порахувати скільки за тиждень витрачає води, світла, газу і те все скоротити. Наприклад, 40 хвилин прийому душу, скоротити до 20 хвилин. Одна наша учасниця зекономила 600 літрів води за тиждень простим способом – мила овочі та фрукти у мисці з водою, якою потім підливала вазони».
А Оксани Іванюк розповідає, що її родина повністю відмовилися від хімічних засобів. Посуд миють содою і порошком гірчиці. Каже, гірчиця ідеально відмиває жир на будь-якій поверхні і не шкодить довкіллю.
«Економлячи природні ресурси – воду, світло та газ ми досягли економії до 50 %, – розповідає Іванюк. – Тобто якщо раніше ми платили за опалення за зимовий період до 600 гривень, то зараз вкладаємося у 250. Це враховуючи, що ми отеплили вікна, поставили броньовані двері, автономне опалення. В літній період ми платили 250-300 гривень, а зараз до 120-130 гривень».
Також еко-учасниця додає, що проект не потребує якихось матеріальних затрат та надзусиль. Це зміна побутових звичок.
Для тих хто зацікавився проектом і хоче долучитися, можна зайти на сайті http://domogospodarstvo.esd.org.ua
Comments are closed.