Гроші Світ

Франківці, які економили газ, платитимуть менше. Ціни

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У січні 2015 року франківські газовики здійснять перерахунок вартості природного газу за минулий рік для споживачів, які мають встановлений лічильник. Його проведуть на підставі обсягу спожитого газу в 2014 році. Це дозволить менше сплачувати за блакитне паливо тим споживачам, які впродовж року ощадливо його використовували.

Gaz-blakitne-palivo-komforka_7302-890x395.jpg.pagespeed.ce.0H2pRTXRLy[1]

Натомість для споживачів, які впродовж року споживали багато газу, і ціна буде більша. Така система оплати за газ в Україні була запроваджена з 1 січня 2007 року Постановою Кабінету Міністрів. Методика перерахунку визначається державою.

«Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики встановлено 4 категорії споживання природного газу. Відповідно до них споживачі розраховуються за використаний газ, згідно показань лічильника, а у випадку його відсутності – за нормами споживання, – пояснює Віталій Шульга, перший заступник голови правління ПАТ «Івано-Франківськгаз. – У кожної категорії своя ціна за одиницю об`єму. Така диференціація цін спонукає споживачів до ощадливого використання блакитного палива, зокрема до утеплення приміщень та користуванням енергоефективним газовим обладнанням».

Відповідно до постанови НКРЕ від 03.04.2014 року № 420 для споживачів, які мають встановлені лічильники газу, застосовуються такі ціни: у випадку використання газу для приготування їжі та підігріву води у багатоквартирних будинках 1,182 грн/ 1м3. У випадку використання газу для опалення за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 2 500 м3 газу, його ціна буде становити 1,089 грн/1м3. Якщо ж споживання газу було більшим, але не перевищило 6 000 м3, то ціна за 1 м3 буде становити 1,788 грн. За умови річного споживання газу, яке перевищує 6 000 м3, то ціна блакитного палива буде становити 3,645 грн/ 1 м3.

Залежно від отриманого обсягу, визначається цінова категорія, за якою буде зроблено перерахунок. Перехід з однієї категорії в іншу має двосторонній рух – одні споживачі переходять у вищу категорію, інші – в нижчу. У разі переведення до нижчої цінової категорії, різниця у вартості газу залишилася на особистому рахунку споживача та буде врахована при здійсненні наступних нарахувань. Якщо ж перехід відбувся до вищої цінової категорії, то споживачу необхідно сплатити різницю вартості газу протягом трьох місяців з часу отримання квитанції. Процедура перерахунку здійснюється до 1 лютого.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.