Гроші

Фірми екс-президента VAB заборгували банку Олега Бахматюка 2 мільярди

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Фірми, пов’язані з екс-президентом VAB Банку Сергієм Максимовим, заборгували по кредитах понад 2 мільярди гривень. Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Йдеться про більш ніж 25 кредитних договорів, які були укладені протягом 2004-2009 років. У заставу банку, в основному, було передано малоліквідну заставу – майнові права на грошові кошти, продукцію. Останній платіж в рахунок обслуговування таких кредитів було здійснено п’ять років тому, а левова частка не обслуговувались понад вісім років, пише “Репортер” з посиланням на УП.

ФГВФО зазначає, що переважна більшість позичальників – юридичних осіб розпочала процедуру банкрутства, а деякі з них вже ліквідовані. Переважно ініціаторами банкрутства виступають інші пов’язані з Максимовим особи. Таким чином, боржники намагаються будь-якими методами уникнути виконання зобов’язань за кредитними договорами. Максимов також намагається вивести ліквідні активи з банку.

Фонд гарантування вкладів звернувся до правоохоронних органів із заявою про скоєння злочинів (розкрадання коштів банку в особливо великих розмірах, легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом і т.д.). За результатами розслідування Головним слідчим управлінням МВС України Максимову С. В. (який є громадянином Росії та Ізраїлю) було повідомлено про підозру у вчиненні низки особливо тяжких злочинів. Суд обрав для нього запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

У зв’язку з неможливістю встановити місцезнаходження підозрюваного, Максимов оголошений в міжнародний розшук. Однак на початку 2017 року кримінальна справа за підозрою Максимова в розкраданні коштів банку була закрита.

VAB Банк, який у сппаві має статус потерпілого, не погодився з цим рішенням. За скаргою уповноваженої особи ФГВФО рішення слідчого і прокурора було скасовано судом. Зараз слідство у цій справі відновлено.

Нагадаємо, Нацбанк 19 березня 2015 року ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію “ВіЕйБі банку”. Як відомо, VAB Банк працював на фінансовому ринку України з 1992 року і до початку жовтня 2014 року за розміром активів займав 16-е місце (23,973 млрд грн) серед усіх банків країни.

Максимов раніше повністю контролював VAB Банк, потім володів фінустановою спільно з нідерландською TBIF Financial Services. До середини 2010 року Максимову належало 49% акцій банку.

На початку 2011 року співвласником VAB Банку став Олег Бахматюк, який заявив про намір сконцентрувати більше 50% акцій фінустанови. До середини листопада 2011 року частка нідерландської TBIF Financial Services у VAB Банку зменшилася до 8%, а Максимова – до 10%.

Максимов і Бахматюк звинуватили один одного в виведенні грошей з банку і недружньому ставленні один до одного.

Прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за статтею “Розкрадання в особливо великих розмірах” щодо можливих неправомірних дій службових осіб неплатоспроможного ВіЕйБі Банку і його власника Олега Бахматюка.

Кримінальне провадження було відкрито за зверненням Національного банку України.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.