Гроші

Ефективне управління бізнесом: 7 порад від проєкта «Школа Бізнесу Нова Пошта»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Будь-який бізнес не може розвиватися без належного управління часом, людьми, фінансами, технологіями, творчими ідеями та взаємодією між усіма згаданими ресурсами. Ефективне управління бізнесом забезпечується тільки при належному плануванні, грамотному використанні ресурсів. Також важливим моментом є попереднє визначення короткострокових та довгострокових цілей, спрямованих на отримання прибутку, утримання та залучення клієнтів, що в подальшому призводить до розвитку компанії.

На жаль, далеко не всі українські бізнесмени знають, як ефективно керувати своїми фірмами. Саме для таких підприємців компанія «Нова пошта» запустила проєкт «Школа бізнесу Нова пошта», який покликаний допомогти представникам малого бізнесу України з розвитком їх справи. Всі охочі можуть записатися на онлайн-інтенсив від проєкту. Після проходження курсу підприємці краще розумітимуть, як вести ефективну комунікацію, проводити мозкові штурми, планувати роботу, працювати в команді і багато іншого. Пропонуємо коротко розглянути ключові моменти ефективного управління бізнесом.

Забезпечення ефективної комунікації

Для досягнення найкращих результатів необхідний належний зв’язок, тому слід переконатися, що всі співробітники компанії взаємодіють один з одним. Пряме спілкування є найбільш ефективним способом взаємодії, яке викликає почуття довіри, відповідальності та приналежності до робочого колективу, що дозволяє співробітникам домогтися кращих результатів.

Своєчасний мозковий штурм

Керівник повинен отримувати ідеї від усіх співробітників в компанії. У малому бізнесі підприємець може організувати зустріч зі своїми співробітниками та отримати уявлення про конкретну ситуацію. Найважливіше в мозковому штурмі — надання свободи висловлювати свою думку, без страху бути засудженим. Так всі співробітники будуть ділитися інноваційними ідеями та докладати всіх зусиль для досягнення кращих результатів в компанії.

Забезпечення динамічного середовища

Адаптація до змін ринку допомагає бізнесу рухатися вперед, відповідати вимогам клієнтів або кінцевих споживачів. Будь-яке підприємство повинно бути гнучким та динамічним. Це стосується технологій виробництва, асортименту продукції або інших важливих моментів, які можуть вплинути на саму фірму.

Поділ влади та відповідальності

Бізнес може бути ефективним тільки при наявності відповідного делегування повноважень та відповідальності. Повинна бути рівновага або баланс між «владою» та «відповідальністю», оскільки вони йдуть рука об руку. Якщо уповноважена особа не делегує обов’язки конструктивно, це може створити проблему в усій робочій системі, оскільки з повноваженнями виникає відповідальність. Делегування відповідальності між конкретним співробітникам, навчить їх приймати необхідні рішення, а не ганятися за начальниками, щоб отримати дозвіл на ті чи інші дії. У той же час це дасть їм свободу та впевненість у прийнятті рішень, що забезпечить їх розвиток як ефективних співробітників.

Ефективне планування бізнесу

Для підприємця дуже важливо мати два-три хороших плани, які дозволять отримувати максимальні результати роботи. Ефективне планування — кращий спосіб керувати бізнесом. Спочатку потрібно вибрати відмінну стратегію, яка повинна фокусуватися як на позитивних, так і на негативних результатах потенційного бізнес-плану. Важливо підготуватися як до успіху, так і до невдачі, що дозволить мінімізувати ризик фінансових втрат.

Організація командної роботи

Ефективність бізнесу визначається результатом дій співробітників та менеджерів. Якщо вони продемонструють ефективність на своєму робочому місці, це безперечно допоможе в досягненні високоякісних результатів. Всі члени команди повинні працювати разом для досягнення однієї мети, демонструючи свої найкращі якості. Це можливо тільки при співробітництві, абсолютному розумінні, плідному спілкуванні та позитивній атмосфері в команді.

Грамотне управління ресурсами

Існує чотири основних ресурси в бізнесі:

  • Люди: дуже важливо враховувати та піклуватися про потреби кожної людини, яка є частиною конкретної фірми.

  • Матеріали: Своєчасне управління матеріалами має вирішальне значення, оскільки це буде в подальшому визначати якість кінцевої продукції.

  • Гроші: будь-який бізнес вимагає правильного використання та розподілу фінансів і управління витратами.

  • Обладнання, технології: Для будь-якого бізнесу, щоб вижити в довгостроковій перспективі, важливо оновлювати обладнання, впроваджувати інноваційні технології виробництва та навчати співробітників з урахуванням мінливих тенденцій ринку. Бажано бути першопрохідцем, що допоможе фірмі зайняти лідируючі позиції на ринку та створить орієнтир для конкурентів в галузі.

Ефективне управління бізнесом — це не звичка, яку підприємець набуває за короткий період часу. Це вимагає не тільки великих знань в конкретній галузі, а й хороших навичок керівництва, умінь чітко організовувати бізнес-процеси.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.