Гроші

Десять країн ЄС заморозили активи Януковича на $1 млрд

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На банківських рахунках у 10 західних країнах заморожено близько $1 млрд, що можуть належати членам клану колишнього українського президента Віктора Януковича.

Ousted Ukrainian President Viktor Yanukovich attends a news conference in Rostov-on-Don

Про це у четвер пише Deutsche Welle з посиланням на джерело, обізнане з ходом розслідування корупційних схем Януковича та «сім’ї», тобто його найближчого оточення.

На умовах анонімності один з експертів, поінформований про перебіг міжнародних слідчих дій щодо відмивання коштів колишніми українськими посадовцями, назвав наведені суми коштів заниженими.

«Є низка активів «під підозрою», але до однозначного встановлення кінцевих власників ніхто не буде називати конкретні суми», – зазначив співрозмовник.

Він назвав загальну суму коштів, які заморожені і можуть бути ідентифіковані як гроші клану Януковича: майже мільярд доларів США. Йдеться про активи у близько десяти країнах.

Офіційно отримати детальну інформацію про обсяги заморожених в рамках санкцій ЄС коштів оточення екс-президента України Віктора Януковича неможливо. У відповідь на запити DW уряди низки країн взагалі її не надали, вказуючи на закони про банківську таємницю. Дані про заарештовані активи клану Януковича надійшли, зокрема, з Австрії (€6 млн), Кіпру (€1,5 млн і $3 млн) та Ліхтенштейну (27 мільйонів швейцарських франків). Латвія підтвердила замороження декількох рахунків, але обсягу коштів не вказала.

Разом з тим, експерти, опитані DW, солідарні, що повернення вкрадених в Україні активів може бути вкрай складним процесом. Як заявила британський експерт Мері Ян, якщо Україна хоче повернути кошти, вона має довести корупційні злочини, які передували виведенню грошей з країни.

Крім цього, за її словами, згідно з Палермською конвенцією ООН з протидії транснаціональній організованій злочинності, країни, які заморозили активи, самі вирішують, що далі з ними робити, керуючись національним законодавством. Більше того, не виключено, що, наприклад, Кіпр може залишити у себе до половини конфіскованої суми на компенсацію адміністративних витрат.

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.