Гроші

Ціна меншає, але все одно дорого. Скільки коштує оренда житла у Франківську

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У січні середня вартість оренди однокімнатної квартири у Києві становила 8900 грн, за двокімнатне помешкання просили 12213 грн, а за трикімнатне – 18035 грн.

Тим часом у західному регіони середні ціни по оренді однокімнатних квартир б’ють рекорди, пише Репортер з посиланням на ТСН.

Однокімнатні:

  • в Івано-Франківську – 10467 грн
  • у Львові – 12974 грн
  • в Ужгороді –  16228 грн

Двокімнатні:

  • в Івано-Франківську – 12400 грн
  • у Львові – 15902 грн
  • в Ужгороді – 18284 грн

Трикімнатні:

  •  в Івано-Франківську – 14314 грн
  • у Львові – 17424 грн
  • в Ужгороді – 21941 грн

За словами експертів, зростання вартості оренди житла спостерігається зараз по всьому західному регіону нашої країни. Особливо цікавий феномен Ужгорода, де вартість оренда житла, злетіла до небес. Але тут все дуже просто – чим більший попит на житло, тим більше зростають ціни. Ужгород невеличке місто, а людей, які приїхали туди рятуватись від війни дуже багато.

Чому у Франківську дорога оренда?

Ірина Карбашевська, керівниця агентства нерухомості у місті Івано-Франківськ, розповіла нам, що вартість оренди житла у місті залежить від декількох чинників.

Насамперед – це локація, в якій розташований будинок, новобудова, чи вторинний ринок, а також від наповнення квартири та її технічного стану.

Зараз вартість оренди житла в Івано-Франківську не збільшується. Я би навіть зазначила, що ціни подекуди зменшуються. Все залежить від типу помешкання. Якщо ми говоримо про однокімнатні квартири, то вартість оренди залежить від того, де розташована квартира – в новобудові, чи це вторинний ринок. Однокімнатну квартиру на вторинному ринку в Івано-Франківську можна орендувати за 7-8 тисяч гривень на місяць. Однокімнатна квартира в новобудові – 12-14 тисяч гривень, – розповідає Ірина Карбашевська.

Щодо оренди двокімнатних квартир в Івано-Франківську, то середня вартість на вторинному ринку –10 тисяч гривень. А в новобудові обійдеться в місяць за 16 тисяч гривен. Трикімнатні квартири на вторинному ринку орендують за 10-12 тисяч гривен, а в новобудовах оренда стане на місяць 18-20 тисяч гривень.

Найбільш популярними в Івано-Франківську залишаються однокімнатні квартири, які здаються в оренду на місяць по 10-12 тисяч гривень. Вони найбільш ходові. А ось оренда приватних будинків майже не користується попитом. Дуже мало запитів від клієнтів на оренду приватних будинків. Якщо порівнювати з Києвом, де люди не хотіли орендувати квартири на верхніх поверхах через відключення електрики, то у Івано-Франківську такої проблеми не було. У нас переважно будинки не високі -10-12 поверхів. Тому люди винаймають житло на всіх поверхах, – каже Ірина Карбашевська.

Вона додає, що зараз у місті зменшився попит на оренду квартир, а з ним і вартість оренди житла.

“Люди масово квартири знімали, коли рік назад виїжджали подалі від зони бойових дій. Але вже зараз вартість оренди житла зменшується, бо немає великого попиту”, – додає фахівчиня.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.