В Україні військові отримують від держави додаткові виплати за виконання бойових завдань чи участь у бойових діях. З початку вторгнення росії були тільки виплати 30 та 100 тисяч гривень. З лютого 2023 року тривають зміни в категоріях та умовах, пише NV.
З 1 лютого 2023 року виплату 30 тисяч гривень усім військовослужбовцям в тилу відмінили. Натомість після оцінки ситуації, Верховна Рада та Кабмін визначили окремі види та розміри доплат для різних категорій військових.
Замість повернення виплати 30 тисяч гривень усім дійсним військовослужбовцям, виплати призначили тим, кого виведено поза штат, військовим строкової служби та курсантам ― військовим, які не мали виплат взагалі, або їх розмір був занадто маленький, бо встановлювався у 1990-х.
Крім того, в Міноборони пояснили, як збільшили виплати військовим окремих категорій, які служать у визначених родах військ або підрозділах.
Читайте: Роман Белінський розпочав роботу в Центрі підтримки захисників у Коломиї
Уряд та Верховна Рада змінили та перерахували виплати, які затверджуються законом вже кілька етапів ще з 1 червня. Так, нова зміна виплат запланована з 29 вересня ― протягом жовтня. Зміни не торкнуться умов та розмірів виплати військовим, які воюють на передовій, військовим та їх родичам після поранення, потрапляння у полон, зникнення безвісти.
Виплати військовим ― кому підняли
За поясненням Міністерства оборони, додаткова винагорода надійде на рахунки наступних категорій військовослужбовців:
1) чотирьом категоріям з 29 вересня 2023 року:
- 100 тисяч гривень ― військовослужбовців ракетних військ, артилерії та протиповітряної оборони, які здійснюють вогневе ураження противника, без умови перебування в районі ведення бойових дій (раніше вони отримували 30 тисяч гривень). Нараховується з 29-го вересня;
- 100 тисяч гривень ― військовослужбовців, які здійснюють розмінування у районах ведення бойових дій (раніше вони отримували 30 тисяч гривень). Нараховується з 29-го вересня;
- 50 тисяч гривень ― військовослужбовців зі складу командування та штабів (у тому числі поза районами ведення бойових дій), які здійснюють управління частинами та підрозділами, що ведуть бойові дії (раніше вони отримували 30 тисяч гривень). Нараховується з 29-го вересня;
- 30 тисяч гривень ― військовослужбовців за виконання бойових завдань з розмінування поза районами ведення бойових дій. Нараховується з 29-го вересня.
2) чотирьом категоріям військових, зміни щодо яких вступили в дію з 1 червня 2023 року:
-
- поранені військовослужбовці, які перебувають у розпорядженні понад два місяці та за станом здоров’я не мають змоги виконувати обов’язки військової служби за відповідними посадами, отримуватимуть додатково 20100 гривень. Нараховується з 1-го червня;
- інструктори учбових центрів отримуватимуть додатково від 15 до 30 тисяч гривень. Нараховується з 1-го червня;
- строковики ― 6000 гривень. Нараховується з 1-го червня;
- курсанти ― 2350 гривень. Нараховується з 1-го червня.
Виплати 100 тисяч гривень на передовій
Виплати бійцям, які воюють на передньому краї, збережені на тому ж рівні – 100 тисяч гривень. Це ж стосується ще двох категорій військових та їх родин:
- військовослужбовців, які отримали поранення (контузію, травму, каліцтво), пов’язане із захистом Батьківщини, та перебувають на стаціонарному лікуванні;
- сімей полонених та зниклих безвісти.
Як повідомили експерти Юридичної сотні, 30 тисяч гривень зараз виплачують тим, хто виконує бойові або спеціальні завдання. Додаткова грошова винагорода 100 тисяч гривень за участь у бойових діях на передовій виплачується військовим, які беруть безпосередню участь у бойових діях або заходах з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії. Виплати здійснюються згідно з бойовими наказами і розпорядженнями.
Підтверджується безпосередня участь військовослужбовців у бойових діях чи заходах, виконанні бойового (спеціального) завдання на підставі таких документів:
- бойовий наказ (бойове розпорядження);
- журнал бойових дій (вахтовий, навігаційно-вахтовий, навігаційний журнал) або журнал ведення оперативної обстановки, або бойове донесення, або постова відомість (під час охорони об’єкта, на який було здійснено збройний напад);
- рапорт (донесення) командира підрозділу (групи), корабля (судна), катера про участь кожного військовослужбовця (у тому числі з доданих або оперативно підпорядкованих підрозділів) у бойових діях або заходах, у виконанні бойових (спеціальних) завдань.
Читайте: Місце тихих розмов і сумних усмішок. Один вечір на Алеї слави героїв Івано-Франківської громади
Comments are closed.