Гроші

«Чесно» вирахував найбагатших і найбідніших депутатів франківської  міськради

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У середу, 15 червня, рух «Чесно» провів прес-конференцію щодо аналізу декларацій депутатів франківської міськради. Керівник обласного осередку Віталій Світлик зазначив, що мер Руслан Марцінків дав обіцянку оприлюднити декларації всіх депутатів, але й до нині це не зроблено. На сайті міськради є лиш 28 декларацій.

Ото ж згідно моніторингу «Чесно», 4 депутати Івано-Франківської міської ради – мільйонери. Ще 4 – не заробляють абсолютно нічого. 9 депутатів живуть на середню заробітну плату по місту.

Найбільше в міській раді заробляють забудовники

top_income2015

Мільйонер-забудовник, Володимир Балагура, власник ПП “БК “Ярковиця” вже вдруге очолює рейтинг багатіїв Івано-Франківскої міської ради. Заробіток у депутата другий рік поспіль стабільний – по 20 мільйонів у рік. Також цьогоріч депутат потрапив у рейтинг найвпливовіших людей на Прикарпатті за версією видання “Ділова столиця”. Депутат володіє квартирою в Києві та будинком в Івано-Франківську, його дружина є власником двох квартир у столиці.  Від початку роботи міської ради VII скликання Володимир Балагура пропустив більшу частину засідань через проблеми зі здоров’ям.

“Свободівець” Олег Капустяк заробив за 2015 рік понад 1,5 мільйони гривень. Він є директором ТОВ “Вестборд”, яке займається зовнішньою рекламою і володіє понад 30% всіх рекламних площ міста. Засновником фірми є Володимир Височанський – “свободівець” зі Львівщини, який пов’язаний із  Ігорем Кривецьким, відомим у ЗМІ як Пупс, оскільки керує його підприємством “Узлісся”. Вже вдруге Капустяк обирається депутатом міської ради від ВО “Свобода”.

Забудовник Микола Ковальчук, депутат від БПП “Солідарність”, у 2015 році заробив понад 1,3 млн грн. Уже багато років веде будівельний бізнес – керує ПП “Вамбуд”. Депутатом міської ради став уперше. З бізнесом Ковальчука пов’язаний один із останніх будівельних скандалів в Івано-Франківську. Рік тому виникла проблема із забудовою міського озера – місцеві підприємці взяли під забудову землі рекреаційної зони для будівництва елітних багатоповерхових домів, один з яких уже почали будувати на той час. На протидію забудовникам виступила громада, об’єднавшись в ініціативу “Вільне Озеро”. Будівництво припинили. Однак, навесні 2016 року Микола Ковальчук запропонував власним коштом зробити сквер, натомість просив міську раду надати йому можливість продовжити будівництво розпочатого будинку і добудувати ще два. Наразі, під тиском громадськості, була створена тимчасова комісія, яка мала встановити законність будівництва та знайти компромісне рішення.

Володимир Яблонь уперше став депутатом міської ради. У міській раді є членом фракції БПП “Солідарність” та головою постійної депутатської комісії з питань містобудування та земельних відносин. Оскільки депутат також є комерційним директором ПП БК Ярковиця, може мати місце  конфлікт інтересів. Доходи Яблоня помітно зросли у порівнянні з 2014-м роком – тоді він заробив 270 тис. грн. А у минулому році – понад мільйон.

Майже мільйон гривень заробив ще один депутат від “Солідарності” – підприємець Сергій Палійчук. Він був уперше обраний депутатом міської ради. У 2014 році балотувався до ВРУ від “Радикальної партії Олега Ляшка”, однак, в процесі передвиборчої кампанії зняв свою кандидатуру на користь самовисуванця Петра Шкутяка. За 2015 заробив 995 480 грн. Це на 85 000 більше, ніж роком раніше.

 

Окрім депутатів, що потрапили в рейтинг, є кілька обранців, які вклали чималі суми в статутні фонди підприємств.

top_rich2015

Членкиня “Об’єднання “Самопоміч” Олександра Федорук задекларувала у 2015-му році доходів на суму у 30 тис. грн. Однак, у цьому ж році внесла у статутний фонд підприємства понад 7,6 млн грн. На дзвінки Руху ЧЕСНО Федорук не відповідає. Депутат є співзасновницею ТОВ “Ютім” – одного з найбільших інтернет-провайдерів Івано-Франківська.

Колеги по фракції ВО “Свобода” Петро Гавриш і Роман Онуфріїв володіють друкарнею “Місто-НВ”, і фінансовими активами по 4,5 млн грн. До слова, від початку 2016 року, згідно з даними порталу “Є-data”, на рахунок підприємства було перераховано майже півмільйона бюджетних коштів. Переважно підприємство друкувало комунальні видання чи окремі замовлення виконавчого комітету. Петро Гавриш є членом бюджетної комісії у міській раді, а Роман Онуфріїв її очолює вже друге скликання поспіль. Також Роман Онуфріїв є головою фракції ВО “Свобода” у міській раді. У минулому році фігурував у списку злидарів, задекларувавши лише 15 тис. грн доходів.

 

Як виживають депутати-злидарі

top_poor2015

У 9-ти депутатів Івано-Франківської міської ради задекларований дохід складає зовсім невеликі суми – приблизно середня заробітна платня по місту – 3000 грн. 4-ро депутатів міської ради не заробили жодної копійки за звітний рік, але деякі з них досить яскраво відпочили на провідних курортах світу і України і мають змогу пересуватись на дорогих авто.

“Свободівець” Сергій Абрам`як уже другий рік поспіль подає “нульову” декларацію. Цікаво, що сім’я депутата складається із 4-х осіб: він з дружиною виховує двох дітей. Дружина також не працює. На які гроші утримується сім’я – невідомо. Однак, бідувати сім’ї не доводиться. За 2016 рік, на сторінці Сергія Абрам’яка в соціальній мережі Instagramпублікував фото з відпочинку в Хургаді, на гірськолижному курорті “Буковель”ЖешувіБудапешті та Кракові. Також, перед новорічними святами Сергій Абрам’як проводив час в Дубаї.

Під час спілкування з представником руху “ЧЕСНО”, Сергій Абрам’як зазначив: “Якщо ви ознайомлені з моєю біографією, то я 8 років пропрацював в банківських установах. В тому числі і в Києві. Я звільнився в 2014 році, але відклав гроші, на які зараз живу”.

Також, Абрам’яка неодноразово бачили за кермом автомобіля Mersedes-Benz E220, при чому, жодного авто у депутата в декларації не вказано.

“Автомобіль не мій. Він належить моїм друзям, і я за ним приглядаю, поки вони за кордоном”, – зазначив депутат.

Галина Чижик, юрист Руху ЧЕСНО: “За антикорупційним законодавством чиновники мають декларувати не лише те, що належить їм на праві приватної власності, а також і орендоване майно чи передане користування за довіреністю. Тому навіть автівку, за якою тимчасово “приглядаєш”, потрібно вказувати в декларації”.

Ветеран АТО і депутат від БПП “Солідарність” Андріан Волгін за час роботи на окрузі відзначився радикальними діями стосовно незаконних ігрових автоматів, які знаходились в одному з закладів, активною роботою з мешканцями іпротистоянням незаконним забудовам. Також він  активно виступає проти маніпуляцій та мітингів ветеранів АТО в Івано-Франківську, які невдоволені затримкою розподілу землі. Неодноразово виступав медіатором конфліктів між міською та обласною радами під час мітингів. Однак, за минулий рік задекларував “нулі”. Депутат їздить на позашляховику Dodge Dacota, який в декларації не вказаний. Активістам Руху ЧЕСНО Волгін пояснив, що пікап куплений ним спільно з меценатами і переважно використовується на потреби бійців АТО чи їх сімей.

“Машина знаходиться на балансі ГО “Тризуб”, а останні 5 місяців була на фронті. Я нею вожу допомогу для хлопців, чи помагаю сім’ям АТОшників. От вчора “памперси” возили”.

Також депутат повідомив, що зараз розпочав процес оформлення ветеранської пенсії.

4 червня, на позачерговому з’їзді партії “Сила людей” Андріан Волгін був висунутий кандидатом у депутати Верховної Ради України по одномандатному виборчому округу №85

УКРОПівець Ігор Саварин не заробив за 2015 рік теж абсолютно нічого. Його сім’я складається лише з нього і дружини, яка у минулому році заробила 33600 грн. Депутат власноруч вписав у декларацію фразу про те, що у звітному (2015) році припинив підприємницьку діяльність. Хоча, у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, за даними міністерства юстиції – Ігор Саварин є керівником і підписантом ТОВ “Галичинабудінвест”. Засновниками якого є одіозний місцевий підприємець та колишній депутат міської ради від “Партії регіонів” Ігор Халаменда та Богдан Дутка.

Депутат від “Батьківщини” Стефан Магас вперше пройшов до міської ради. У 2010 році він програв округ скандально відомому свободівцю Володимиру Колковському. Після арешту останнього перевибори на окрузі не проводилися. Фактично 4 роки мажоритарного депутата на окрузі не було. За два останні роки Стефан Магас не задекларував жодної заробленої гривні, оскільки припинив підприємницьку діяльність. До цього володів двома підприємствами: ПТ “Ломбард “Довіра” і ТОВ “ТБ”, яке ліквідоване ще у 2013 році. Однак депутат не бідує – дружина веде підприємницьку діяльність і на рік заробляє понад 200 тис. грн.

Молодий депутат міської ради від “Об’єднання “Самопоміч” Ігор Корсун живе на одну зарплату. У декларації навіть указав, що заробляє 2275 грн на місяць. Дружина депутата за 2015 рік заробила ідентичну суму – 27310 грн. У 2014 році доходи у дружини були вдвічі більшими. Ігор Корсун спортсмен і заробляє на життя тренерською діяльністю.

Колега Ігоря Корсуна по партії Іван Гарасимко також задекларував незначні доходи. Працюючи юридичним консультантом на ДП “Івано-Франківський військовий лісокомбінат” він заробив у 2015 році трохи більше 17 тис. грн. Дружина депутата заробила понад 27 тис. грн. Іван Гарасимко є заступником голови постійної депутатської комісії з питань містобудування та земельних відносин. Був одним із ініціаторів створення тимчасової комісії з питань незаконних забудов біля міського озера.

Молодий свободівець Андрій Грималюк вдруге потрапляє в список злидарів від Руху ЧЕСНО. Депутат задекларував за 2015 рік трохи більше 48 тис. грн. Це на 6 тис. грн більше, ніж у 2014-му. Заробляє депутат, працюючи майстром в ТОВ “Івано-Франківськ Автодор”. Депутатом міської ради обраний уже вдруге.

Ще один свободівець з прізвищем, як у міського голови – Роман Марцінків – також живе небагато. За минулий рік заробив 26 тис. грн, ще 13 тис. грн – внесла у сімейну скарбничку дружина. Працює депутат у друкарні свого однопартійця – керівника фракції і бюджетної комісії Романа Онуфрієва – ТОВ “Місто-НВ”. Свого часу був помічникомнародного депутата, а нині мера Івано-Франківська – Руслана Марцінківа.

Депутат від Батьківщини – Василь Ревчук заделарував лише 12 тис. грн, кошти вказані в графі “інші доходи”. Власноруч дописав в декларації, що у 2014 році був звільнений за вислугою років з посади вчителя ЗОШ №6.  Інші члени сім’ї заробили близько 50 тис. грн.

Також потрапляє до списку злидарів депутат від БПП “Солідарності”  Степан Руднянин. Цьогоріч дохід депутата становить 28 тис. грн – на 10 тис. більше, ніж у 2014 році. Депутат заснував ТОВ “Будівельна Компанія “Структура” у 2012 році. У міській раді він входить до комісії з питань житлово-комунального господарства.

Секретар Івано-Франківської міської ради, представниця “Свободи” Оксана Савчук також заробляє небагато – за рік всього 30 тис. грн. У 2014 році дохід у неї склав лише 11 тис. грн,  8 тис. грн з яких були матеріальною допомогою. Сім’ю забезпечує чоловік – у звітному році він заробив 82 тис. грн. Нещодавно про Оксану Савчук та інших представників місцевої “Свободи” “Українська Правда” опублікувала розслідування. Савчук була засновником ТОВ “Комунальні інвестиції”, яке пов’язують із місцевою “Свободою”.  Також помічниця серетаря міської ради – 26-річна ПЛАСТунка Уляна Павликівська заснувала підприємство, яке здійснює велику частину ремонтних робіт на дорогах Івано-Франківська.

Колишній директор уже неіснуючого КП “Сервіс-Авто” Андрій Строїч також потрапив у список “злидарів” – заробивши в минулому році 15 тис. грн. Ще 8 тисяч заробила його дружина. Сім’я депутата складається із 4-х людей. В міській раді Андрій Строїч виконує функції секретаря комісії з питань містобудування та земельних відносин.

Голова фракції БПП “Солідарність”, ветеран АТО та нещодавно призначений очільник внутрішньої безпеки ГПУ Петро Шкутяк, за підсумками 2014 року посів 2-ге місце серед депутатів-багатіїв. Такі доходи у безробітного ветерана видались дивними.

Тоді Шкутяк пояснив це так: “Зараз так – я безробітний. Я на пенсії, у мене пенсія по інвалідності. Гроші в графі “інші доходи” тому, що ми продали майно, яке мали в заставі. Де-факто не банк продав, а ми продали, але це було погашення банківських кредитів. І, відповідно, отримали доходи. Щоб нічого не наплутати, перед тим, як декларувати, я беру в податковій довідку, і я тоже здивувався, і жінка на мене дивилася з великими очима”.

У 2015 році дохід Петра Шкутяка склав 78 тис. грн. Депутат виховує 5 дітей. Дружина займається підприємницькою діяльністю.

 

Єдиним депутатом, який не надав декларацію, виявився свободівець Роман Харук. За словами самого депутата – він не довіряє представникам Руху ЧЕСНО і не зобов’язаний подавати декларації в міську раду, а лише за місцем роботи.

Роман Харук уже вдруге став депутатом міської ради. Керує створеним ним ТОВ “ЖЕО Станіслав-Сервіс”. У 2014 році заробив майже 96 тис. грн. У міській раді очолює комісію з питань житлово-комунального господарства.

Нагадаємо, що під час звітування про перших 100 днів діяльності міський голова Руслан Марцінків дав обіцянку оприлюднити всі декларації депутатів міської ради до 15 квітня. Роман Харук підтвердив, що таке розпорядження було, однак він його не виконав, мовляв, він має чимало роботи і не вважає, що на це потрібно тратити час, оскільки декларацію він уже подав за місцем роботи. На запитання активістів про те, чи надасть він декларацію на запит за місцем роботи – Харук відповів, що це питання вирішуватиме юрист. Таке приховування власних доходів депутатом викликає сумніви в його чесності і відкритості. Роман Харук запевнив, що бізнес веде чесно, але виникає питання – чому ж тоді приховувати статки чесному депутату?

Для того, щоб довести справу з деклараціями до кінця, активісти повторно звернулись до місцевих очільників і нагадали про обіцянки мера. Секретар міської ради Оксана Савчук дала ще одну обіцянку – до 10 квітня оприлюднити декларації на сайті міської ради. Однак, укотре не виконала її – на сайті станом на 14 червня 2016р. оприлюднено 28 декларацій із 42-х.

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.