Гроші

Через пандемію місцеві бюджети втратили 65 млрд грн розвитку – Слобожан

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У той час, як усі європейські держави почали фінансово підтримувати місцеве самоврядування, наше – всю відповідальність скинуло вниз. Це вже було навіть не про «відкусити», а про «проковтнути».

Про це в інтерв’ю DT.ua повідомив виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, пише Репортер.

У місцевого самоврядування хотіли забрати 130 мільярдів гривень, але ми відбилися, втративши, зрештою,  кілька десятків мільярдів. Однак товариші не відступали. Парламент раптом вирішив дати пільги бізнесу. Початкова ідея була дуже правильна:  дати муніципальній владі право самостійно пройтися по КВЕДах і звільнити від податків тих, хто перебуває у критичній ситуації , – заявив він.

За словами Слобожана, це було зроблено «не тому що мери такі добрі, а тому що вони практики та розуміють, що, якщо цей ресторан сьогодні не підтримати, то він закриється і вже не підніметься». А це втрати бюджету в перспективі.

Але потім з ініціативи профільного комітету ВР дрібних закрили на карантин, а великі мережі продовжили працювати. Ось тоді був перший шок на місцях і повне нерозуміння позиції Центру, – пояснив виконавчий директор АМУ.

Він уточнив, що тоді незабаром влада зробила крок назад, але клерки з комітету спеціально відтягнули підписання президентом нового законопроекту і великий бізнес таки отримав пільги.

А ми втратили ресурси — всього  на таких  авантюрах у податкових надходженнях близько 65 мільярдів гривень бюджетів розвитку. Це без урахування того, що нам критично порізали програми Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), – резюмував Слобожан.

Асоціація міст України (АМУ) об’єднує 929 громад, в яких живе понад 85% населення країни. Вона стала одним зі стейкхолдерів децентралізації, перебуваючи одночасно в статусі суб’єкта та об’єкта реформи.

Повністю інтерв’ю Інни Ведернікової з Олександром Слобожаном « Перед президентом розігрують ілюзію хорошої комунікації з місцевим самоврядуванням» читайте на DT.ua.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні