Близько 70% відсотків переселенців мають кошти тільки на проживання та харчування. В Івано-Франківську обговорили гострі проблеми серед внутрішньо переміщених осіб.
Згідно з опитуваннями, каже голова громадської організації Наталія Вишневецька, – найактуальнішими залишаються питання житла та роботи, пише Репортер.
Зараз по опитуванню. більшість людей каже, що на харчування на проживання грошей ще достатньо, то купити щось з одягу або дорогих речей, наприклад, мікрохвильовку чи холодильник не має змоги. І також вже просто житло людей не рятує, – каже голова ГО “Дом 48.24” Наталія Вишневецька. – Їм потрібна комбінація житло плюс робота. Бо якщо людина має лише житло. їй не має на що жити, якщо є робота і нема де жити, вона знову ж – вимушена її покидати.
Окрему увагу, кажуть волонтери, необхідно приділити систематизації видачі гумдопомоги. Адже, здебільшого люди вимушені ставати в живі черги, вичекати які – не кожному під силу.
Читайте: Тимчасовий прихисток. Як на Прикарпатті вирішують проблему з житлом для переселенців
Мами з дітками не можуть отримати допомогу, бо, банально, не можуть вставати о 5 ранку та йти займати черги, – каже модераторка заходу Юлія Князюк. – Систематизація і можливо онлайн реєстрація, яка погодинно буде викликати людей. І без цих живих черг, коли просто не має змоги стояти декілька годин. І коли ресурс закінчується, і людина йде додому з порожніми руками, не отримуючи послугу.
Окрім того, з настанням холодів, збільшується і потреба в теплому одязі, каже заступниця голови Івано-Франківської ОВА Людмила Сірко. Тож, аби ситуація не стала критичною, область залучає різноманітних донорів, які допоможуть закрити це питання. Координаційну раду з усіма донорами збирають двічі на місяць.
Більше дивіться у сюжеті телеканалу 402.
Comments are closed.