Гроші

Бізнес-тексти – інструменти для створення серйозного іміджу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Текстові матеріали формують перше враження про людину і компанію. Велика частина інформації отримується клієнтами до першого контакту з представниками фірми. Користувачі вивчають тексти на корпоративному сайті, стежать за постами в соціальних мережах, бачать коментарі на запитання потенційних покупців. Текстове спілкування оточує з усіх боків: ділові листи, комерційні пропозиції, прес-релізи. Але чи працюють дані матеріали? Важливо, щоб клієнт повністю зрозумів суть звернення, оцінив вигідні сторони від співпраці до дзвінка і замовлення. Це один з ключових чинників, на основі якого приймається рішення про покупку товару або подальшу співпрацю.

Продаючий текст для бізнесу: суть і функції

Текстові матеріали надають рішення для різних завдань малого, середнього та великого бізнесу. Основна мета для кожного власника – збільшити число продажів або прибутковість свого проекту. І тексти допомагають будь-якому бізнесу продавати. Вони виконують такі функції:

  • демонструють товар, послугу, описують компанію;
  • показують переваги від придбання продуктів або співпраці;
  • попереджають і знімають заперечення;
  • спонукають до замовлення або дзвінку.

Цікаво! Різні види текстів дозволяють вирішувати різні завдання і спрямовані на досягнення конкретного результату. Для підвищення обсягу продажів створюються матеріали, для залучення потенційних клієнтів – SEO, а іміджеві формують загальне враження про компанію.

Відмінні риси продаючих текстів

Бізнес-копірайтинг – особливий напрямок, в якому створюються текстові матеріали, якісно працюють з цільовою аудиторією. У них не використовуються довгі заголовки, кричущі, але порожні обіцянки, маніпуляції і обман. Такі тексти не тільки не несуть користі, а й можуть відштовхнути потенційних клієнтів від придбання товарів або співпраці з компанією. Якими повинні бути продаючі бізнес-тексти? Головні структурні елементи матеріалів:

  • чіпляє заголовок. Він повинен інтригувати і залучати до читання, грунтуватися на проблемі, яка розкривається в тексті, або її вирішенні;
  • оффер. Представлена інформація відображає переваги послуги або товару, який реалізується вашою компанією;
  • конкретика. У таких текстах вказуються цифри, факти, надаються приклади і скріни – все, що допоможе читачеві краще зрозуміти вас і вашу компанію;
  • вигоди. Опишіть, що отримує покупець від співпраці або використання товару;
  • заклик до дії. Після прочитання текстових матеріалів потенційний клієнт повинен загорітися бажанням придбати товар або зв’язатися з вами для уточнення деталей. Вам залишиться тільки підштовхнути його до дії словами «купити», «замовити», «написати», «дізнатися подробиці».

Важливо! Мета продаючого тексту – сформувати думку про компанію або товар. Щоб наблизити клієнта до важливого рішення, необхідно грамотно орудувати словами. Значення має кожна деталь: стилістика, манера написання, інформативність і зрозумілість викладеної інформації. У текстах слід дбати про потреби, надавати рішення у вигляді ваших товарів або послуг, переконувати фактами, а не словами.

Текстове наповнення: що потрібно вашому сайту

Основне завдання бізнес-копірайтингу – створити набір продавальних матеріалів для веб-ресурсу, послідовно зв’язати їх між собою, провести користувача по цьому ланцюжку. Залежно від напрямку компанії на сайті можна розміщувати такі види текстів:

  • обов’язкові продають (головна сторінка, інформація про фірму або бренд, опис товарів і послуг, умови співпраці, доставки і оплати, контакти);
  • допоміжні (заперечення, розділ F.A.Q., приклади робіт, розділ для дилерів і партнерів);
  • зі спеціальними функціями (наповнення для Лендінзі, комерційні пропозиції, анонси, інформація для розсилки і маркетинг-кіт).

Кожен тип матеріалів має значення для загального процесу продажів. Для створення таких текстів слід подивитися на бізнес очима аудиторії, зрозуміти бажання потенційних покупців, можливі питання і відразу надати на них відповіді.

Цікаво! Сократ говорив: «Перш, ніж говорити що-небудь, це потрібно тричі просіяти». Даному правилу рекомендується слідувати і при написанні бізнес-текстів. Основні вимоги такого викладу: повідомляти правду, бути коректним і ввічливим, ділитися дійсно корисною інформацією.

Ключові атрибути бізнес-тексту

Існує три атрибута текстових матеріалів в бізнес-копірайтингу. Перший – чітка мета. Саме нею формується підхід до написання інформації. Приклади таких цілей: збільшення обсягу продажів або формування позитивного враження про компанію.

Точки зору на другий – чітке позиціонування товару, послуги або фірми. У текстах слід вказувати, чим займається компанія, які завдання вона і її продукти допоможуть вирішити.

Третій атрибут – мова аудиторії. Не потрібно створювати сухі тексти, написані строго в офіційному стилі. Інформація повинна подаватися просто, зрозумілою аудиторії мовою. Канцелярські формулювання ускладнюють читання. Постарайтеся створити тексти в такому вигляді, в якому ви б змогли вимовити його співрозмовника.

Важливо! Текстові матеріали – це прямий шлях для аудиторії від знайомства з компанією до укладення угоди. Грамотно викладена інформація не тільки позитивно позначиться на іміджі компанії, але і підвищить число продажів, зробить ваш бізнес успішним і процвітаючим.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.