Гроші

Безпека платежів в інтернеті

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Людей, які тільки знайомляться з інтернет-платежами, завжди турбує питання безпеки онлайн-покупок. Є необхідність розібратися і в тому, що таке CVV карти, чим цей код відрізняється від CVC, а ще наскільки ці цифри важливі для захисту.

CVV, CVC: особливості та різниця

Суть кодів проста – це набір цифр, які наносяться або «вшиваються» в карту для ідентифікації користувача, що дозволяє підвищити безпеку платежів. Перша плутанина виникає між такими абревіатурами, як CVV і CVC – це захисні коди з однаковими функціями, але у різних систем. Якщо CVC використовує система MasterCard, то CVV – система Visa.

Ще один момент плутанини пов’язаний з тим, що таких кодів на картах існує по два: наприклад, CVC і CVC2. Перший «зашитий» в магнітну смугу або чіп, а другий розміщується на зворотному боці картки. Але щоб спростити назви, CVC2 часто називають просто CVC, без двійки. Якщо користувач зустрічає абревіатури CVV/CVC при онлайн-покупках, з 99% ймовірністю система пропонує ввести саме другий код, розташований на зворотньому боці картки.

Особливості безпеки з урахуванням CVV/CVC

Якщо карта не потрапить сторонній людині або ж її інформація не опиниться у вільному доступі, код захисту цілком спрацює. Але коли у шахрая є номер самої картки і захисний код на зворотному боці, він може легко витратити гроші в багатьох інтернет-магазинах або сервісах без відома власника. Щоб мінімізувати ризики, необхідно вдатися ще до кількох захисних інструментів:

  • Підключити двофакторну аутентифікацію 3D-Secure. Тоді оплата буде проходити за кодом і одночасно за номером телефону. Власник повинен отримати на телефон додаткову комбінацію цифр, без якої інша інформація марна. Єдиний мінус у тому, що деякі великі (в тому числі міжнародні магазини) до сих пір не підключили такий формат роботи, але у більшості він вже є.
  • Поставити ліміти по онлайн-платежам, а також ліміти на щоденні витрати. Обов’язково потрібно робити настройки, які дозволяють обнулити карту, якщо її дані все-таки потраплять злочинцям.
  • Підключити СМС-оповіщення про всі витрати – навіть коли справа стосується невеликих сум. Тоді при викраденні даних можна швидко заблокувати операції на банківській картці, уникнути обнулення рахунку.

Ще один непоганий варіант, коли онлайн-платежів багато, – завести для них окрему картку і класти туди стільки грошей, скільки необхідно для покупок. Тоді навіть особливо хитрі шахраї не зможуть нічого отримати.

Питання захисту даних клієнта стосується не тільки банку – сам власник рахунку також несе відповідальність. Якщо людина обережна і користується усіма запропонованими інструментами, а також прислухається до рекомендацій банку щодо безпеки, ризик неприємностей зводиться до мінімуму.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.