Коли в 2019 році Apple випустили нові бездротові TWS-навушники AirPods Gen 2, у більшості фанатів компанії виникло питання: чи варто купувати новинку, або перше покоління нічим не гірше? У цій статті ми розповімо про ключові переваги AirPods 2 покоління в порівнянні з першим, відзначимо їх плюси і мінуси.
Батьки і діти: що спільного у двох поколінь
Причиною, через яку люди не помітили суттєвих змін, став дизайн – він практично ніяк не змінився, просто через те що оригінальні ейрподси з самого початку мають близький до досконалості дизайн. Ергономіка цих навушників на дуже високому рівні, вони неймовірно зручні і практично ніяк не відчуваються при носінні – саме тому Apple не стали вигадувати велосипед і вносити якісь зміни просто заради змін. Проте, відмінності все ж є навіть в дизайні, нехай і мінорні:
-
редизайн зарядного чохла – індикатор заряду перенесли з внутрішньої на зовнішню сторону кейса;
-
кнопка активації індикатора перекочувала ближче до центру, що також трохи зручніше.
Самі ж вкладиші ніяк не змінилися зовні, чого не скажеш про внутрішню складову.
Зміна чіпа – перехід з W1 на H1
Новий чіпсет H1 забезпечив:
-
приріст швидкості підключення до пристроїв Apple;
-
якість звуку трохи покращилась завдяки зміненим алгоритмам обробки;
-
час роботи в режимі розмови збільшився на 50% за рахунок підвищення енергоефективності;
-
звукові затримки знизилися на 30%;
-
швидкість підключення під час дзвінків по телефону зросла.
Таким чином, що стосується апаратної частини, то зміни суттєві, і вони сильно відчуваються в перспективі при тривалому використанні.
Модифікація способів управління
Власникам першого покоління AirPods доводилося відкривати зарядний кейс в безпосередній близькості до смартфону і підтверджувати створення пари, що не дуже зручно. У ейрподсах другого покоління все це здійснюється за допомогою голосового помічника. Досить сказати: «Привіт, Siri», щоб отримати доступ до налаштувань гучності, дзвінків, відправлення текстових або голосових повідомлень.
Бездротова зарядка і акумулятор
Перше покоління навушників заповнювали заряд від корпусу, а той, у свою чергу, отримував енергію провідним способом від мережі. Нові AirPods можна заряджати за допомогою бездротової док-станції Qi, що набагато зручніше та практичніше.
Що стосується акумулятора, то його ємність становить 398 мАг в обох випадках, і це також послужило приводом для невдоволення деяких людей – мовляв, час роботи залишилося тим же. Насправді, Apple вдалося збільшити час роботи навушників на цілу годину в режимі розмови – і все це завдяки зміні програмної прошивки і оптимізації енергоспоживання. За допомогою AirPods 2 можна розмовляти до 3 годин, тоді як перші дозволяли говорити лише 2 години.
Comments are closed.