Світ

Вакцини Pfizer та AstraZeneca захищають від нового мутованого COVID — науковці

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Британське дослідження підтвердило високу ефективність вакцин Pfizer-BioNTech та AstraZeneca проти нового штаму коронавірусу.

Цей штам вперше був зафіксований в Індії, пише Репортер з посиланням на інформацію ВВС.

Дослідження проводили вчені із Агентства громадського здоров’я Англії. Його провели на майже 12 700 зразках, які пройшли секвенування геному вірусу. З них 1054 належали до індійського штаму B.1.617.2.

Результати показали, що дві дози і Pfizer-BioNTech, і AstraZeneca дають гарний захист від індійського штаму, як і від британського.

Вакцина Pfizer у 88% випадків ефективно запобігла розвитку симптомів через 2 тижні після щеплення другою дозою (проти британського штаму – у 93%), а вакцина AstraZeneca – у 60% випадків (проти британського штаму – у 66% випадків).

Водночас, їхня ефективність протягом трьох тижнів після першої дози складає лише 33%, тоді як проти британського штаму – 50%.

Міністр охорони здоров’я Британії заявив, що з такими результатами уряд, скоріш за все, зможе перейти до фінальної стадії послаблення карантинних обмежень з 21 червня.

Нагадаємо, що в Україну 18 травня, прибула нова партія вакцини проти коронавірусу, яка була розроблена американським фармакологічним концерном Pfizer спільно з німецькою біотехнологічною компанією BioNTech.

Наступну партію вакцини проти коронавірусної хвороби Comirnaty від Pfizer/BioNTech Україна отримає на початку червня.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні