Світ

В Африці висадять стіну з дерев довжиною 8000 км, яка перетне 11 країн

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Африканські країни намагаються стримати опустелювання і деградацію родючих земель через зміни клімату.

В Африці розпочали створення «Великої зеленої стіни» вздовж південного краю пустелі Сахари. Тут буде висаджена лісосмуга із дерев шириною 15 км і довжиною близько 8000 км, яка перетне весь континент із заходу до сходу. У проекті з висадження дерев бере участь 21 країна, пише mind.ua з посиланням на науково-популярне виданняZMEScience.

Основна мета проекту – вберегти материк від опустелювання. Сахара останнім часом розширюється в південному напрямку з великою швидкістю. Де ще кілька років тому були тропічні ліси й родючі землі – зараз лише пісок.

Роботи з висадження дерев проводяться в регіоні Сахель. Ця саванна ділянка деградувала через великі пасовища, вирубування лісів та посухи. Якщо не зупинити цей процес, пустеля швидко поглине регіон, і понад два десятки країн опиняться у піску.

Проект «Велика зелена стіна» запустився ще в 2007 році за ініціативою 12 африканських країн – інші 9 приєдналися згодом. Зелена стіна дозволить зменшити ерозію і висихання грунту через вплив вітру, дозволить відновити мікроклімат і вирощувати продовольчі культури навколо дерев, які удобрюють ґрунт.

Вартість проекту – $8 млрд. Кошти в нього вклали такі організації, як Світовий банк, ООН, The African Union, британські ботанічні сади.

Повідомляється, що в Нігерії вже відновили 4 млн гектарів засохлих земель, а в Сенегалі та Ефіопії на кордоні держав з Сахарою деревами засадили 12 млн га і 15 млн га відповідно.

На сьогодні реалізовано близько 15% проекту «Стіни». Його планується закінчити до 2030 року. Крім незаперечної користі для екології, проект створить ще й 350 000 робочих місць для місцевого населення, яке буде зайняте у висадженні дерев.

«Раніше люди масово мігрували з цих країн через бідність – пустеля забрала в них родючі землі і засоби для існування. Але цей проект фактично створив нову економіку. Люди масово з’їжджаються до The Great Green Wall і отримують тут хорошу платню», – розповів BBC керівник одного з африканських поселень Абсаман Мудуба.

«Коли не було дерев, вітер руйнував і розносив грунт. Але тепер він більш захищений. Листя забезпечує захист, а крони дерев збільшують вологість навколишнього середовища і дають затінок, тому грунт потрібно поливати менше», – каже Мудуба.

Зазначається, що для висадження вибирають найчастіше акацію, оскільки вона добре пристосовується до спекотного клімату.

Загальна площа висаджених дерев перевищить 11,5 млн гектарів. «Велика зелена стіна» має поглинати 250 мільйонів тонн СО2 щороку.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.