Світ Фото

У Таїланді заарештували японського мафіозі, якого шукали 15 років. Його впізнали за випадковим фото татуювань з Facebook

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Таїланді заарештували 74-річного японця Сігехару Сірано, який у минулому був членом якудза – японською мафією.

На батьківщині чоловіка звинуватили у вбивстві, тому він втік до Таїланду і переховувався з середини 2000. Знайти Сірано вдалося завдяки фотографії, яка стала популярною в фейсбуці. Вона набрала 14 тисяч репостів і в результаті привернула увагу японського бюро Інтерполу, пише Meduza.

Сигехару Сираи на пресс-конференции в полицейском участке после ареста, 11 января 2018 года. Reuters / Scanpix / LETA
Сігехару Сірано був заарештований 10 січня в тайському місті Лопбурі.

Йому пред’явили звинувачення в незаконному перебуванні в Таїланді і планують депортувати до Японії; там Сірано вже 15 років розшукують за вбивство. За версією японської поліції, він був членом найбільшої в країні банди якудза «Ямагуті-гумі» і в 2003 році брав участь у вбивстві ватажка іншої банди. Сам Сірано визнає зв’язок з мафією, але заперечує причетність до вбивства.

Сірано втік з Японії до Таїланду в 2005 році. Він переховувався там 13 років і, як повідомляє телебачення Thai PBS, одружився на тайці. За даними телеканалу, побоюючись арешту, японець разом з дружиною постійно переїжджав з місця на місце, а останнім часом через брак грошей їм довелося ночувати в міському парку Лопбури. Там Сірано і заарештували.

Сірано знайшли випадково – за татуюваннями.

У серпні 2017 року фейсбуці з’явилися кілька фотографій японця; на них видно, що його живіт і спину майже повністю покривають кольорові татуювання.

«Ви мій кумир! Я буду виглядати так само, коли виросту », – говорилося в пості з фотографіями, яким поділилися понад 14 тисяч разів.

Знімки привернули увагу в тому числі японського бюро Інтерполу – там впізнали Сірано і попросили тайську поліцію допомогти з його арештом.

Татуювання – одна з особливостей якудза. Вважається, що, роблячи тату, член угрупування демонструє стійкість і вміння терпіти фізичні страждання. Зазвичай якудза роблять великі татуювання; в деяких випадках вони можуть покривати все тіло. Їх не прийнято показувати стороннім. Єдиний виняток – синтоїстський фестиваль Сандзо-мацурі в травні, під час якого якудза виходять на вулиці з оголеними торсами.

На фото Сірано видно, що в нього немає верхньої фаланги мізинця на правій руці – це ще один знак якудза.

Член японської мафії, який провинився, повинен відрізати собі частину пальця. Цей ритуал називається юбіцуме. Члени якудза піддають себе йому добровільно, в знак відданості і спокутування провини. За даними японської влади, на початку дев’яностих пошкодження пальців були у 45% якудза. Зараз ритуал практикується рідше – його замінюють на грошові штрафи або вигнання з банди.

Якудза – традиційна форма організованої злочинності в Японії. Історично якудза спеціалізується на сутенерстві, торгівлі зброєю і наркотиками, але останнім часом клани нарощують присутність в легальному бізнесі, найчастіше в сфері розваг, переробки сміття та будівництва. Якудза в Японії не заборонені законом; клани не приховують адреси і телефони своїх штаб-квартир, мають власні логотипи, а іноді і пенсійні програми.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.