Світ

У Польщі оголосили про “початок завершення” пандемії

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
З 11 лютого у Польщі скасовують карантин після контакту із зараженою людиною та “в’їзний” карантин для тих, хто приїжджає з країн Шенгену.

П’ята хвиля ковіду там уже позаду, щотижневе зниження кількості заражень і тестів досягає 20%, повідомляє Lb.ua. Статистика дає підстави оголосити “початок кінця” пандемії коронавірусу. Про це заявив міністр охорони здоров’я Польщі Адам Нєдзєльський, пише Репортер з посиланням на Польське радіо.

карантин у Польщі новини Івано-Франківська

У лютому, фактично, серйозна загроза для системи охорони здоров’я буде вичерпана. Сподіваюся, що в березні ми зможемо прийняти сміливі, повні рішення щодо зняття обмежень і послаблення обмежень, – сказав Адам Нєдзєльський.

Він додав, що 8 лютого в Польщі уперше відбулося зменшення кількості госпіталізацій через COVID-19 у національному масштабі. Перебіг захворювання стає легшим, час госпіталізації скорочується приблизно до тижня, тоді як у четвертій хвилі цей період становив десять діб і більше.

Міністр охорони здоров’я не виключив послаблення коронавірусних обмежень у березні, зокрема вимоги носити маски. Однак, за його словами, навіть якщо правила послаблять, міністерство рекомендуватиме носити їх у місцях скупчення людей.

Також МОЗ Польщі змінило правила ізоляції та карантину. З 15 лютого ізоляція інфікованих коронавірусом триватиме 7 днів, а не 10. Також з 15 лютого карантин та самоізоляція будуть рахуватися одночасно.

Крім того, від 11 лютого буде скасовано карантин після контакту із зараженою особою та “в’їзний” карантин. Лише для тих, хто приїжджає до Польщі з-за меж Шенгенської зони, буде діяти 7-денний карантин.

Також, як стало відомо, із 21 лютого всі учні повертаються до стаціонарної форми навчання у школах.

Час бустера. Кому, де і чим треба колоти нову дозу вакцини

Нагадаємо, 7 лютого в Україні термін самоізоляції при зараженні ковідом скоротили вдвічі. Тепер самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів захворювання через 5 днів від дати їхньої появи або від дати отримання позитивного результату тестування.

Також тепер підтвердженим вважається випадок COVID-19 без наявності симптомів, але який був засвідчений експрес-тестом на антиген.

Не міняє й не вбиває. Все, що ви досі не знали про вакцинацію від Covid-19

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.