Політика Світ

У Парижі протестувальники зводять барикади – затримано вже понад 700 учасників

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Крім зниження цін на пальне, вони вимагають зменшення податків та підвищення мінімального розміру оплати праці.

В акціях протесту «жовтих жилетів» по всій Франції беруть участь 31 тис. осіб, більше 700 протестувальників затримані, повідомляє Euronews з посиланням на МВС Франції, пише The Babel. Парижі

У Парижі правоохоронці нарахували 8 тисяч учасників акцій протесту і 575 затриманих.

«На Єлисейських полях, за даними поліції, перебуває близько 2 тисяч осіб і близько півтори тисячі поліцейських і жандармів», — повідомляє видання. Зазначається, що ситуація загострюється, все частіше звучить гімн Франції «Марсельєза» та гасло «Макрона у відставку».

Поліція застосовує сльозогінний газ і проводить масові арешти, повідомляє AFP.

Для захисту від правоохоронців демонстранти почали споруджувати барикади, використовують бетонні плити, сміттєві баки і дерева, повідомляє Reuters.

Прем’єр-міністр Франції Едуар Філіп виступив із заявою про те, що для охорони порядку мобілізовані потужні сили, передає Interfax. Зазначається, що поліція на цей раз діє оперативніше, перехоплюючи багатьох з долучених до акції хуліганів і мародерів до того, як вони встигають почати погром.

У п’ятницю влада французької столиці оголосила, що низка історичних, культурних та туристичних об’єктів не працюватиме в суботу. Зокрема, йдеться про Великий палац, який є визначним культурним центром. Також буде зачинена для відвідування Ейфелева вежа, Лувр і музей д’Орсе.

Протести у Франції почалися 17 листопада. За даними французького МВС, в демонстраціях беруть участь понад 287 тис. чоловік. Крім зниження цін на пальне, вони вимагають зменшення податків та підвищення мінімального розміру оплати праці.

Єлисейський палац прийняв рішення про скасування запланованого на 2019 рік підвищення податків.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.