Світ

Робота в Польщі: варіанти працевлаштування та актуальні вакансії

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Хоча 2020 рік видався дуже складним і для працівників, і для роботодавців через пандемію COVID-19, не варто опускати руки. Справді, у 2020 році багатьом українцям не вдалося виїхати за кордон щоб працевлаштуватися. Але потроху ситуація покращується і вже у 2021 році у більшості українців є можливість знайти легальну роботу за кордоном. Багатьох людей зараз цікавить робота в Польщі без посередників.

Чому саме ця країна? На це питання дуже легко відповісти: по-перше, Польща – це наш сусід, тож не треба так далеко їхати, як до Португалії, Італії чи Німеччини. По-друге, польські компанії не висувають якихось особливих вимог до працівників чи до знання мови. По-третє, тут пропонують високий рівень зарплат, що в кілька разів перевищує українські зарплати. Ну і обов’язково варто сказати про те, що тут пропонують чималу кількість вакансій.

Робота в Польщі: варіанти працевлаштування та актуальні вакансії

Як можна працевлаштуватися в Польщі?

Фактично, таких варіантів є 2 – через кадрові агентства або самостійно. Розповімо більш детально про кожен з варіантів, зважимо всі «за» і «проти» кожного з них.

Перший варіант – звернутися в кадрове агентство. У чому їх перевага? Тут ви можете повністю бути впевнені, що вам не тільки допоможуть обрати вакансію на роботу в Польщі на фермі, на заводі, у сільському господарстві, але і допоможуть оформити всі необхідні документи та відкрити візу. Фактично, ви самі обираєте, які послуги агентства використовувати, а чим займатися самостійно. Наприклад, відкриттям візи ви можете зайнятись самостійно, а запрошення від роботодавця вам допоможуть отримати у агентстві. Але основна перевага агентства – вас влаштують офіційно. Тобто ви будете впевнені в тому, що ваша вакансія на вас чекає. У вас будуть всі документи на руках при перетині кордону, вас не депортують та не залишать без зарплати. До того ж, у таких кадрових агентствах, як VisaPro можуть запропонувати на вибір велику кількість вакансій, тож ви без проблем зможете обрати найкращий варіант для себе.

Другий варіант дуже ризикований – це самостійний пошук роботи в Польщі без посередників. На жаль, досвід багатьох українців показав, що нелегальне працевлаштування – це дуже небезпечно і може призвести до багатьох негативних наслідків. Бували випадки, коли українців депортували, коли їм не виплачували чесно зароблені гроші. Також не варто шукати вакансії через інтернет, адже часто там трапляються шахраї, і в результаті можна взагалі не отримати чесно зароблену зарплату. Тому якщо ви хочете отримати зароблені власною працею гроші – влаштовуйтеся офіційно.

Актуальні вакансії на роботу в Польщі у 2021 році

У 2021 році є багато пропозицій у таких сферах:

  • будівництво: арматурники, різноробочі, зварювальники, укладальники плитки, будівельники-універсали та ін.;
  • виробництво: вантажники, різноробочі, сортувальники, пакувальники, карщики, швачки;
  • сільське господарство: догляд за тваринами, збір врожаю (ягід, фруктів, овочів, грибів);
  • готельний і ресторанний бізнес: офіціанти, кухарі, покоївки та ін.

Розповімо трохи детальніше про роботу і проживання в Польщі. На більшості вакансій можна працювати без знання мови, хоча бажано все-таки мати з собою розмовник або підучити хоча б кілька стандартних фраз. Під час працевлаштування ви зможете краще опанувати мову. Якщо ж ви хочете влаштуватися у готельний і ресторанний бізнес, то у більшості випадків однією з вимог може бути знання польської, а додатково і англійської мови. Все залежить від закладу. Погодьтеся, офіціант, адміністратор готелю, покоївка повинні знати польську, щоб обслуговувати клієнтів. Але, відповідно, чим вищими будуть вимоги до працівника ,тим вищою буде і оплата.

Часто польські компанії пропонують працівникам житло. Це можуть бути різні варіанти, але в основному це житло гуртожиткового типу. Якщо ви їдете з кимось із знайомих, то можете орендувати квартиру. Але житло від роботодавців зазвичай має найнижчу ціну та розташоване найближче до підприємства. Готують українці в основному самостійно. Продукти є в кожному супермаркеті, ціни на них приблизно такі самі, як і в Україні. Тому у вас буде змога накопичувати гроші з зарплати і відкладати їх на власні потреби.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.