Політика Світ

Президент Франції назвав українців та росіян “братськими народами”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Президент Франції Еммануель Макрон відмовився назвати дії росії в Україні геноцидом, як це зробив президент США Джо Байден.

Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу France 2, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на CNN.

Відповідаючи на запитання, чи він, як і президент США Джо Байден, використовуватиме термін “геноцид” для опису вбивств українців російськими військовими, Макрон сказав: “Я буду обережний із такими термінами сьогодні, тому що ці два народи [росіяни та українці] — брати”.

Я хочу продовжувати намагатися, наскільки можу, зупинити цю війну та відновити мир. Я не впевнений, що ескалація риторики служить цій справі, – додав він.

Те, що ми можемо з упевненістю сказати, це те, що ситуація неприйнятна і що це воєнні злочини. Ми переживаємо воєнні злочини, які є безпрецедентними на нашій землі — нашій європейській землі – наголосив Макрон.

Він також відзначив співпрацю Франції з Україною у розслідуванні воєнних злочинів.

Росія в односторонньому порядку розпочала надзвичайно жорстоку війну, було встановлено, що російська армія скоїла воєнні злочини, і тепер ми повинні знайти відповідальних, – сказав Макрон.

Напередодні президент США Джо Байден вперше назвав дії рф геноцидом. Пізніше він пояснив свою позицію: “Я назвав це геноцидом, тому що стає все ясніше, що путін просто намагається знищити ідею бути українцем, і доказів стає все більше”.

Лідери США загалом уникали використання слова “геноцид” у минулому, боячись необхідності втручання відповідно до міжнародної конвенції про геноцид.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні