Командування міжнародних сил KFOR Косово запросило підкріплення після загострення ситуації в північних районах провінції, населених сербами. Як повідомив представник KFOR, командування запросило «один батальйон», відмовившись назвати точну цифру. До складу батальйону в залежності від цілей і тактики входять від 300 до 1000 військовослужбовців.
Ситуація на півночі Косово загострилася після того, як місцевий уряд спробував в односторонньому порядку встановити контроль над КПП Ярине і Брняк на адміністративному кордоні з Сербією. В результаті спецоперації косовської поліції та протестів місцевих сербів десятки людей були поранені. Один спецназівець помер.
Наразі обидва КПП перебувають під контролем миротворців. Використання цих пропускних пунктів обмежена. Представники Сербії, командування KFOR і керівництво косовських албанців тиждень тому почали переговори про забезпечення контролю на адміністративному кордоні і статус КПП.
За оцінками KFOR, на півночі Косово, де місцеві серби частково блокують дороги на знак протесту проти дій Приштини, збережеться напружена ситуація. У цій частині Косово присутня значна кількість озброєних людей, в тому числі снайпери.
Сили KFOR під командуванням НАТО діють у Косово з літа 1999 року відповідно до резолюції 1244 Ради Безпеки ООН і Кумановської військово-технічної угоди. Чисельність контингенту KFOR на початок червня 2011 року становила майже 6 тис. військових. На момент введення сили миротворців налічували 46 тисяч вояків.
Міжнародний військовий контингент був введений у Косово після 78-денних бомбардувань Сербії країнами НАТО. Північноатлантичний альянс втрутився у косовський збройний конфлікт 1998-1999 років на стороні місцевих албанців (90-95% населення), які домагалися незалежності від Сербії. На сили KFOR були покладені завдання, зокрема, щодо запобігання поновлення бойових дій і підтримки безпеки в Косово. У 2008 році край проголосив незалежність від Сербії.
Comments are closed.