Світ

Ліси Амазонії продовжують палати, – уже 20% знищив вогонь

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Ліси Амазонії горять уже біля 20 днів. Зафіксовано понад 72 тисячі пожеж. Це на 83% більше, ніж минулого року.

Greenpeace пов’язує зростання кількості пожеж із очищенням від лісу територій для розміщення видобувних підприємств або ферм. Вогонь є основним методом очищення місцевості, до якого вдаються місцеві жителі. Президент Бразилії Жаїр Болсонару не бачить загрози в пожежах, стверджуючи, що це – сезонне явище, або ж звинувачуючи у всьому “закордонні неурядові організації”, пише Inspired.

Спортсмени, актори та впливові блогери підтримали флешмоб #prayforamazonia. Президент Франції Емануель Макрон закликав представників G7 негайно обговорити пожежі в Амазонії, назвавши їх «міжнародною кризою».

Амазонський ліс – найбільший тропічний ліс у світі, його площа дорівнює приблизно площі половини Європи. Ліс є ключовим для здоров’я всієї планети. Його дерева виробляють приблизно 20% світового кисню. Це не єдиний великий ліс у світі, що опинився під ударом. Окрім пожеж лісам загрожує сільське господарство. Майже половини світових лісів зникли з планети відтоді, як люди почали займатися землеробством. Щороку з Землі зникає майже 13 мільйони гектарів лісів.

Американське медіа CNN проаналізувало та поділилося порадами як вже зараз можна допомогти уповільнити втрати лісу.

  • Можна допомогти лісам через Rainforest Alliance та Rainforest Trust. Пожертви в ці організації зокрема йдуть на те, щоб навчити місцевих мешканців основам екологічного фермерства.
  • Переконайтеся що купуєте продукцію з позначкою rainforest safe, а точніше – з печаткою від Rainforest Alliance Certified. Вона гарантує, що при виробництві товару дотримувалися екологічний стандартів.
  • Разом із зменшенням кількості лісів на планеті збільшується обсяг вуглецевих викидів. Але ви можете допомогти сповільнити цю тенденцію. Намагайтеся зменшити використання автотранспорту, а під час перельотів на літаку додавайте до вартості квитка так звану вуглецеву компенсацію – пожертву в організації, що займаються висадкою дерев на планеті.

Близько 20% Амазонки вже знищено, і саме це лякає екологів. За їхніми словами, якщо вогонь знищить від 30% до 40% тропічного покриву Амазонії, то ліс почне всихати.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.