Люди Політика Статті

Василь Вірастюк і Олександр Шевченко стали людьми тижня у «Репортері»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
За довиборами народного депутата на 87 окрузі спостерігала вся країна. Тут було все – скандали, пікети, зниклі бюлетені, ротації членів окружної виборчої комісії, навала «слуг народу», залучення спецпризначенців СБУ та повідомлення про замінування.

Головна боротьба на цьому окрузі розгорнулася між Василем Вірастюком – кандидатом від «Слуги народу», відомим спортсменом та силачем – й Олександром Шевченком – претендентом на крісло нардепа від партії «За майбутнє» і керівником гірськолижного курорту «Буковель», пише «Репортер».

Ілюстрація громадського руху «Чесно»

Вибори відбулися ще 28 березня, але голоси рахувалися майже тиждень.

Підрахунок буксував з самого початку. У першу ж ніч зник голова ОВК, а через годину повідомили про начебто мінування приміщення.

Далі, 30 березня, ОВК відправила на перерахунок 14 дільничних комісій. Причиною стало неналежне маркування пакетів з виборчою документацією і пошкодження пакунків. Того ж дня дев’ять членів ОВК, зокрема голова і заступник, зникли та перестали виходити на зв’язок.

Без необхідного кворуму комісія не могла продовжувати підрахунок і приймати протоколи від дільничних комісій. Ввечері Центрвиборчкому довелося замінити голову і ще трьох членів комісії. 31 березня знову замінили голову ОВК.

Вдосвіта, 1 квітня, до Надвірної прибули автобуси з озброєними спецпризначенцями. Вони «попросили» вийти всіх, окрім поліції та членів ДВК, що перебували на першому поверсі, і заблокували другий поверх будівлі, де власне засідає ОВК.

Читайте також: Маруся Звіробій-Біленька – людина тижня у «Репортері»

Пристрастей додало й прибуття до Надвірної групи нардепів від «Слуги народу» на чолі з Миколою Тищенком. Цей плутав Прикарпаття з Закарпаттям, а потім вирішив, що він має право: вимагати журналістські посвідчення, вилучати їх, перевіряти на справжність, вимагати паспорти, проводити обшук людей з метою пошуку зброї.

2 квітня ОВК визнала недійсним голосування на двох дільницях. На одній виявили, що під час перерахунку за Олександра Шевченка недорахувалися 100 бюлетенів. Пізніше нестачу в 47 бюлетенів виявили також на іншій дільниці.

Результати голосування на п’яти дільницях, де нібито перемагав Шевченко, скасували. Він подав позов до суду з вимогою перерахунку, але Івано-Франківський окружний адміністративний суд його відхилив.

У неділю, 4 квітня, на окрузі № 87 підрахунок голосів завершився. В результаті Василь Вірастюк обійшов Олександра Шевченка на 749 голосів. Він отримав 31,25 % (15 076 голосів виборців), а Шевченко набрав 29,69 % (14 327 голосів).

У понеділок, 5 квітня, Центральна виборча комісія визнала вибори такими, що відбулися.

У вівторок, 6 квітня, на позачерговому засіданні депутати Івано-Франківської облради проголосували за подання звернення до президента, ВРУ, МВС, СБУ, Генпрокуратури, ДБР і т. д. щодо визнання цих виборів недійсними та оголошення перевиборів.

Хто тут і що найбільше порушив, нині визначити, напевно, не вийде. Перевиборів, скоріш за все, теж не буде. Найбільше чомусь шкода Василя Вірастюка. От, великий спортсмен, сильний чоловік, може десь і переможець, а, що не кажіть, шкода.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.