До нового року залишилося трохи більше місяця, а це означає, що завбачливі люди вже починають планувати відпочинок на свята. Хтось втече за кордон, а хтось традиційно поїде кататися на лижах у Карпати.
«Репортер» дізнався, скільки цьогоріч вартуватиме такий відпочинок і чи вплине коронавірус на кількість туристів.
Гостей буде більше?
Ні для кого не секрет, що найпопулярнішим і найдорожчим курортом на Прикарпатті є «Буковель». Новорічна ніч у найдешевшому тризірковому готелі, йдеться про Bukovel Hotel, коштуватиме 900 грн. Втім, якщо ви встигнете забронювати номер до кінця листопада з передоплатою, то він обійдеться в 630 грн.
Найдорожчим готелем у «Буковелі» є Residence Chalet. Одна ніч без харчування там вартує 4528 грн, але можна ще встигнути забронювати номер на двох за 3170. Та якщо без крайнощів, то в середньому за номер у «Буковелі» доведеться викласти 1500 грн зі сніданком. Втім, із бронюванням краще поквапитись, бо місця може не вистачити.
«У зв’язку з тим, що кордони, скоріше за все, будуть закриті, у Карпатах взимку буде дуже багато людей. У «Буковелі» очікуємо значно більше гостей, ніж зазвичай», – каже прессекретарка «Буковелю» Віталія Васильчук.
За її словами, нині на курорті активно готуються до відкриття сезону.
«Готуємось до встановлення новорічної ялинки, невдовзі запрацює буковельський ярмарок, – розповідає Віталія. – Попереднє бронювання на новорічно-різдвяний період – дуже активне. Вільних місць лишилося небагато. Тим, хто запланував відзначити Новий рік чи Різдво у «Буковелі», варто поспішати. Тим паче, що зараз діють знижки на проживання та катання – до 30 %. Ми дотримуємось усіх санітарних норм і вимог. Під час карантину вихідного дня кафе й ресторани працюють на виніс. Уважно стежимо за ситуацією, працюємо за постановами МОЗ і Кабміну».
Читайте також: Карпати звучать трембітами. Як гуцули оживляють легенди (ФОТО)
Якщо ви хочете не лише переночувати, а покататися на лижах чи сноуборді, то треба придбати ski-pass на підйомник. Денний абонемент (08:30-19:30) у святковий сезон коштує 1280 грн, але є шанс зекономити, взявши ski-pass на вечірнє катання (15:00-19:30) за 480. Спорядження можна взяти на прокат за 430 грн, але якщо забронювати зараз, то буде 258. Крім того, перебуваючи в «Буковелі», гостю важко буде оминути Voda Club, а там вхід – щонайменше 550 грн.
Отже, тільки за ночівлю й мінімальні розваги з 31 грудня по 3 січня на двох доведеться витратити приблизно 10000 грн. Сюди ж додайте витрати на харчування та додаткові послуги. Ймовірно, за новорічний вікенд на гірськолижному курорті доведеться викласти десь 15 тисяч.
Та й навіть якщо не зупинятися в «Буковелі», а вийняти помешкання, до прикладу, в Яремче, Микуличині, Татарові чи Ворохті, то зекономити можна, але не суттєво. Адже ціни цьогоріч відчутно кусаються.
Рахувати зарано
На думку начальника відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської ОДА Віталія Передерка, робити зараз будь-які прогнози доволі складно. Адже на кількість туристів у Карпатах нині впливає чимало факторів.
«Найперше – це епідеміологічна ситуація, – говорить Передерко. – Зараз ми бачимо, що уряд намагається зупинити зростання кількості інфікованих. Втім, наразі ніхто не може сказати, що ці дії матимуть позитивний ефект, чи нас чекає повний локдаун, як навесні. Для туристичного бізнесу це, звісно, матиме негативні наслідки. Ситуація неоднозначна, бо медична система перебуває на межі».
Власне, через цю невідомість чимало люду досі сумнівається, чи варто бронювати житло. Також невідомо, яка ситуація буде з транспортом. Бо якщо карантин посилять, то є велика ймовірність, що обмежать і транспортне сполучення. Мова йде про рейсові автобуси та потяги.
«Як вплинуло обмеження пасажирських перевезень на нашу область, ми побачили влітку, коли був дуже великий попит на відпочинок у Карпатах, але не було достатньої кількості потягів, – каже Віталій Передерко. – Більшість наших туристів взимку рідко приїжджає власним транспортом. Тому люди, які не мають автівок, також сумніваються, чи варто зараз планувати відпочинок».
Читайте також: Хвіст веде в Карпати. Чому треба ходити у гори з собакою (ФОТО)
Не менш важливою цьогоріч є й цінова політика. Наразі достеменно відомо, що кордони європейських держав будуть закриті. Відповідно, українці, які звикли зустрічати Новий рік за кордоном, змушені будуть переорієнтуватися на внутрішній ринок. У зв’язку з цим вартість відпочинку в Карпатах цьогоріч зросла на 10-15 %.
«Мова в першу чергу про преміум-сегмент – дорогий відпочинок на гірськолижних курортах. – розповідає Передерко. – Ми ж, у свою чергу, очікуємо підвищений попит на «Буковель». Втім, дуже важливо, аби була нормальна зима. Бо якщо буде тепла погода, то штучний сніг ситуацію не врятує, і тривалість відпочинку обмежиться трьома-чотирьома днями».
Тож рахувати туристів поки що рано. Адже є велика ймовірність, що багато людей візьмуться бронювати місця у готелях та садибах в останній момент.
Авралу нема
Власниця зеленої садиби «Анастасія», що у Татарові, Наталія Кульчицька каже, що приймати гостей на свята готова, але чи будуть люди – невідомо.
«Цього тижня я вже почала приймати замовлення, але без передоплати, – розповідає пані Наталя. – Якщо посилять обмеження, то мені однаково доведеться повертати людям гроші. Авралу нема, дзвінків мало. Люди ще остаточно не визначилися, бояться».
За словами підприємниці, на Різдвяні свята в неї забронювали лише чотири номера. При цьому ціни залишились на рівні минулорічних. Більше того, до 28 грудня Наталія Кульчицька робить для своїх гостей знижку, аби заповнити, так би мовити, непопулярний період.
«Місця на свята забронювали нові гості. Постійні клієнти досі вагаються, – говорить Наталія Кульчицька. – Правда, вже дзвонили прибалти, які щороку приїжджають у лютому. Але телефонували не бронювати, а попередити, що вони можуть не приїхати. І хоч на грудень ще нема жодного замовлення, я не можу сказати, що все погано. Якийсь турист є».
Читайте також: Як сходити в зимові Карпати і… повернутися (ФОТО)
Також пані Наталія досі не знає, чи дозволять їй годувати гостей. Розповідає, що в її садибі, як правило, передбачене дворазове харчування, але влітку від цього довелося відмовитись.
«Ми не знали, маємо право годувати людей чи ні, – каже жінка. – І як взимку бути? Тому я людям кажу, що планую готувати, але як воно буде – невідомо. З іншого боку, уявляєте, що буде творитися в номерах, якщо люди будуть брати їжу з собою? Це теж не вихід».
Словом, нелегко зараз абсолютно всім, і винних у цій ситуації не знайдеш.
Comments are closed.