Цього тижня «Репортер» відзначає «Добровольців повіні» зі спільноти «Frankivsk 112» – за оперативність, згуртованість і бажання допомогти. Чат з такою назвою запропонував створити франківець Максим Торбяк ввечері 20 травня, коли область вкотре почало заливати дощами.
Максим Торбяк – один із координаторів телеграм-спільноти «Frankivsk 112». У нього виникла ідея створити окремий чат «Добровольці повені» для координації потенційних волонтерів, які змогли б за потреби допомогти ліквідувати наслідки негоди.
«Якщо хтось володіє інформацією стосовно необхідної допомоги, пишіть сюди», – повідомив Торбяк. До наступного вечора у чаті вже зібралося понад 100 людей.
Наразі уся переписка звелася до повідомлень про населені пункти, де ситуація найгірша. Про чат, до речі, знають і поліція, і рятувальники – вони теж можуть з нього отримувати оперативну інформацію про підтоплення в районах.
Один із добровольців – Юрій Лоп’янецький – пропонував 21 травня вранці підвезти людей з околиць Богородчан.
Згодом у чаті з’явилося прохання про допомогу мешканцям Драгомирчан, де Бистриця прорвала дамбу. Сільський голова Степан Дем’янів повідомив у мережі, що потрібна допомога зі створення загат біля в’їзду до Драгомирчан, щоб не пустити воду в село. Добровольці повені готові були долучитися. Але там вдалося оперативно вирішити проблему із допомогою екскаватора.
Ще один учасник чату – Станіслав Рудик – розмістив повідомлення про те, що може надати безкоштовно будинок у Вовчинцях, аби прийняти людей з підтоплених територій: «Не номер люкс, але переночувати буде достатньо. Можна розкласти дивани і розмістити сім’ю».
Добровольці пропонували свою допомогу й управлінню ДСНС. Але там їм повідомили, що наразі справляються без допомоги волонтерів. Згодом під час брифінгу про ліквідацію наслідків негоди в.о. начальника управління ДСНС в області Ігор Оксентюк порадив усім охочим допомогти реєструватися на сайті управління. І додав, що в ніч на 21 травня важко було навіть професійним водолазам і рятувальникам. Каже, у такій критичній ситуації відправити волонтера – це ще й додаткова відповідальність.
Громадську ініціативу «Frankivsk 112» офіційно презентували влітку минулого року. Як повідомив тоді Максим Торбяк, ініціативі вже кілька років. У команді засновників – 14 людей. Подібні ініціативи є і в інших містах – Києві, Львові – франківські активісти частково запозичили їхній досвід.
У чаті ініціативи «ЧАТ 112» сьогодні вже 3500 підписників, які діляться актуальною інформацією про ДТП, знайдені цінні речі чи домашніх тварин. Також працює канал Frankivsk 112, куди транслюється найважливіша інформація. Запустили також і телеграм-бота «130», де кожен може залишити дані про виявленого на дорозі п’яного водія. Назвали так за номером відповідної статті адмінкодексу – водіння у нетверезому стані.
Станом на вівторок, коли «Репортер» завершував верстку номера, добровольці повені не встигли скоїти якихось подвигів. Та їхня готовність зірватися рятувати людей, які потерпають від повені, вже говорить багато. Бо разом ми – сила. Будемо сподіватися, що цього разу ця сила так і не знадобиться.
Comments are closed.