Минулих триденних вихідних поїхали сімейною групою у подорож Закарпаттям. Раніше ми його просто пролітали у західному напрямку, бачили тільки з вікна автомобіля.
А тут принципово, задля різноманіття й вивчення можливостей краю, вирішили зупинятись на ночівлю у різних місцях. Про готелі, щодо сервісу й цін – хороший європейський рівень, пише Максим Карпаш для Репортер.
Заодно подивились і кілька замків – Шенборнів у Сваляві, Сент-Міклош у Чинадієво та, звісно, Паланок у Мукачеві. Зійшлися на спільній думці, що всі три у хорошому стані та дуже пізнавальні. Відчуваєш зв’язок нашої держави з європейською традицією містобудування та самоврядування.
Та ключовою зміною, яку ми всі відмітили, стали дороги. Обсяги ремонтних робіт вражають. Фактично, за винятком невеликої ділянки у Болехові, майже 600 кілометрів нашого маршруту ми їхали хорошою рівною дорогою. І то ж не всюди міжнародними трасами. У попередні роки ми їздили тими ж шляхами, тож зміни видно неозброєним оком. І це вже добре.
Читайте також: Максим Карпаш: Видатні видатки на освіту
Не секрет, що дорожнє будівництво – це перевірений шлях до економічного зростання. Його пройшли усі розвинуті держави. Практично все, що для цього треба, в Україні виробляється. Кваліфікована робоча сила, переважно із закордонним досвідом, також є.
Результатів від масштабного дорожнього будівництва багато, адже стимул для розвитку отримають цілі індустрії: гостинності (ресторани, кафе, готелі), транспортна (вантажні та пасажирські перевезення), виробництво. А це все ті ж омріяні робочі місця, податкові платежі, інвестиційна привабливість. Далі ми можемо очікувати інвестиційних проєктів – саме хорошими дорогами зазвичай приїздить інвестор. Навіть якщо в Україну він прилітає літаком, то далі до потенційного інвестиційного майданчика їде автівкою, і часто цей персональний досвід є визначальним.
Читайте: Склей собі ратушу. Як малі франківці з батьками можуть погратися в архітекторів (ФОТО)
Впевнений, що саме дорожнє будівництво сприяло послабленню складних економічних наслідків від карантинних обмежень і локдаунів. Фактично, бачимо, що і курс національної валюти встояв, і ключові бюджетні видатки забезпечені, і катастрофічних провалів у медицині ми не мали, як в Італії, Індії чи Росії. Спільно із карантинними обмеженнями, які суттєво зменшили закордонний туризм українців, це все сприяло туризму внутрішньому, що також дало свій внесок у підтримання економічної активності. Персонально, у мене завжди були застереження щодо подорожей Україною саме з огляду на стан доріг і рівень обслуговування у закладах гостинності…
А тепер трохи про естетику. Їдучи дорогою належної якості, нарешті можна споглядати пишні краєвиди, адже раніше ти більше шукав оптимальну траєкторію між ямами та автомобілями. За два десятки років водійського стажу я вже думав, що ніколи не побачу нормальних доріг в Україні. Але після цієї поїздки у мене з’явилась надія. Надія, що нормальний рівень життя в Україні можливий.
Comments are closed.