Історія Газета

Легенди Станиславова/Івано-Франківська: “Алаверди” від Дмитра Гнатюка

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Пісня «Два кольори» давно стала народним хітом. Вперше її виконав знаменитий Дмитро Гнатюк. Також у його творчому доробку такі пісенні шедеври, як «Києве мій», «Марічка» й «Рідна мати моя».

Пік популярності артиста припав на 1960-ті, коли він багато гастролював. Під час одного турне Гнатюк завітав на Прикарпаття. Як зустрічали київську зірку, згадує колишній перший секретар міськкому Івано-Франківська Ярослав Федорчук в автобіографічному романі «Волинянин», пише Іван Бондарев у Репортері.

Федорчук тоді працював заступником начальника нафтовидобувного підприємства у селі Пнів, що біля Надвірної. За негласною традицією райком доручав зустріч заїжджих знаменитостей керівнику якогось підприємства, а той мусив у ресторані платити за всіх. За це партійні функціонери ввічливо називали спонсора «господарем». Того разу начальник захворів, тож бавити Дмитра Гнатюка довелося Федорчукові.

Читайте Легенди Станиславова. Сумне диво на Галицькій

Приймали співака в Яремче, у ресторані «Гуцульщина». Нафтовики організували зустріч на найвищому рівні: жива музика, смачна карпатська кухня, напої на будь-який смак. Посеред бенкету розчулений співак запросив усіх присутніх на обід у Франківську, який замовив наступного дня. Таке собі алаверди від артиста.

Обід «у відповідь» відбувся не гірший. Правда, мемуарист не згадує, де саме, але закладів, які могли прийняти гостя подібного рівня, у нашому місті тоді було не так багато – або «Київ», або «Дністер».

Щоправда, наприкінці забави Гнатюк таки трохи «вчудив». Коли принесли рахунок, він похлопав себе по кишенях і повідомив, що загубив гаманець. І цього разу за всіх знову заплатив Федорчук.

Автор: Іван Бондарев

Легенди Станиславова. «Мокре» місце

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні