Цього тижня «Репортер» вирішив відзначити прикарпатців, які добровільно віддали гроші шахраям. Мова йде про чергову фінансову піраміду.
Служба безпеки України нарешті «накрила» B2В Jewelry – відвертий лохотрон, про який розповідали усі ЗМІ й не тільки. І ось днями СБУ прийшла з обшуками до його організаторів.
«Оперативники спецслужби встановили, що вкладниками піраміди стали понад 600 тисяч громадян, – йдеться в офіційному пресрелізі. – Орієнтовний обсяг коштів, привласнених та легалізованих зловмисниками через придбання елітного рухомого та нерухомого майна, інвестування в підконтрольний бізнес, становить понад 250 млн доларів. Співробітники СБУ задокументували, що до організації фінансової оборудки причетні понад 20 осіб, задіяно більш ніж 100 підконтрольних юридичних осіб».
Зрозуміло, що з цих 600 тисяч є й якась частка спритників, які все розуміли, знали, але активно переконували інших вкладати гроші в піраміду. Ще частка люду просто ризикнула, може, свідомо. А решта – просто ідіоти. Вибачайте, але ніде правди подіти.
Втім, є ще один нюанс. Зараз усі ці 600 тисяч, може, менше, підуть потужним мітингом під Кабмін вимагати свої гроші з бюджету. А ще варіант – блокувати СБУ. Адже саме вони прикрили черговий «прогресивний стартап». Звісно, не обійдеться й без мітингів під міськими адміністраціями та облрадами, щоб їм, нещасним та обдуреним, повернули гроші.
Насправді, це не страшно і так було завжди – країна тричі переживала МММ. Страшно, що ситуацією під вибори може скористатися хтось із політиків, щось пообіцяє. Бо ж чому не завоювати народну любов на халяву? Та будь-якому разі це виявиться звичайним дешевим популізмом.
Звісно, є питання і до СБУ. Цей лохотрон існував понад два роки. Їхня реклама висіла на кожному кроці, у них були черги за сертифікатами. Чому прикрили саме зараз? Зрозуміло, що слідство потребує часу. Але два роки?!
У тому ж офіційному пресрелізі СБУ нині пишуть: «Судом накладено арешти на майнові активи зловмисників: банківські рахунки, рухоме та нерухоме майно, у тому числі оформлені на підконтрольні юридичні особи».
Але організатор піраміди B2B Jewelry Микола Гонта у своєму відеозверненні каже, магазини працюють у звичному режимі. А переконатися в цьому можна, відвідавши салон у будь-якому місті. Більше того, Гонта запевняє, що їхні юристи готують позов про компенсацію моральної шкоди за розповсюдження неправдивої інформації. Щоправда, кого стосуватимуться ці позови він не уточнює.
Але магазини B2B Jewelry справді досі працюють. Принаймні, у Франківську. Там, як і раніше, за купівлю ювелірних виробів обіцяють кешбек 104 %. Виплачувати обіцяють рівними частинами – 52 виплати за рік. Окрім прикрас, пропонують придбати сертифікат, «забезпечений» золотом чи сріблом, який має дохідність 260-416 % на рік.
Цікаво, скільки ще прикарпатців віднесуть B2B Jewelry свої гроші, поки триває слідство. А ще кажуть: двічі в одну річку не ввійдеш. Можна і тричі, і вчетверте, і вп’яте – «лохівські» повені в Україні, виглядає, закінчаться не скоро. При чому, це стосується не лише фінансових пірамід.
Comments are closed.