Газета Соціум

Черченська спеціальна школа отримала нове обладнання (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Черченська спецшкола – єдина на Прикарпатті, пристосована для навчання дітей з вадами опорно-рухового апарату.

Загалом тут здобувають освіту 39 дітей, 32 тут і живуть, 31 дитина – з інвалідністю, пише Репортер. школа

Черче спеціалізована школа для дітей

Днями  у школі відбувся семінар на тему «Використання інноваційного реабілітаційного обладнання в спеціальній школі». Захід став завершальним етапом проєкту «Дитячий крок до щасливого майбутнього», який школа реалізувала за фінансової підтримки уряду Болгарії та співфінансування з боку Івано-Франківської облради.

«Безповоротна болгарська допомога становить 15200 євро, від обласної влади – 80 тис грн, – розповідає директор Черченської спецшколи Надія Шемберко. – Сьогодні ми вже можемо сказати, що проєкт завершено. Усе, що було заплановано, ми закупили, обладнали, пройшли навчання і майстер-класи».

Черче спеціалізована школа для дітей

В рамках проєкту в школі облаштували спеціалізовані приміщення для навчання та реабілітації. Встановили універсальну кабіну для підвісної терапії, дитячу смугу перешкод, інтерактивні підлогу й дошку, а також обладнання для сенсорної кімнати: світловий дощ і бульбашкові колони.

Черче спеціалізована школа для дітей

Черченську спеціальну школу створили у 2008 році. Діти навчаються за програмою спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів, є корекційні та розвиваючі класи. Учні мають порушення опорно-рухового апарату: ДЦП, гідроцефалія, парез, захворювання тазостегнових суглобів, сколіоз I, II ступенів. Тому, крім уроків, для них передбачені масажі, лікувальна фізкультура, фізична реабілітація та гідротерапія.

Вивчення основних предметів поєднують із всебічною реабілітацією, як от робота у кімнаті з кабіною підвісної терапії. Вона особливо корисна для дітей з ДЦП.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

«Підвісна терапія – це спеціальна система підвішування, яка дозволяє навантажити або розслабити м’язи дитини, – пояснює інструктор з фізкультури Святослав Гривнак. – Також дає можливість зменшити больові відчуття, покращити рухливість м’язів і координацію рухів. Крім того, за допомогою системи ми навчаємо дитину присідати, повзати, стояти чи ходити. Загалом підвісна система дозволяє дитині, прикутій до візка, виконувати усі необхідні вправи».

Черче спеціалізована школа для дітей

Також у Черченській спеціальній школі обладнали сучасну сенсорну кімнату.

Світловий дощ для релаксації, бульбашкові колони – для вивчення кольорів, а ще основна родзинка – інтерактивна підлога. З її допомогою педагоги проводять уроки, поєднуючи їх з елементами гри.

За словами психолога Мар’яни Репецької, на інтерактивній підлозі всі ефекти можна умовно поділити на три групи: навчальні, активізуючі та релаксуючі.

«Навчальні допомагають нам не просто вчитися, але й розвиватися – в ігровому форматі, – пояснює Мар’яна Репецька. – Активізуючі дають дітям можливість переключити увагу з одного навчального простору до іншого. А релаксуючі – зняти психоемоційне напруження, розслабитись і налаштуватися на роботу».

За допомогою багатофункціональної інтерактивної дошки дітей у цікавій формі навчають англійської мови, математики, географії, історії, біології та багатьох інших предметів.

Черче спеціалізована школа для дітей

Також у планах керівництва закладу – добудувати другий корпус школи, наразі заморожений через брак коштів. Адже на Прикарпатті на обліку є 1300 дітей з вадами опорно-рухового апарату, які потребують реабілітації та особливих умов навчання.

Матеріал опублікований за фінансової підтримки Болгарської допомоги з метою розвитку.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні