Соціум Фото

За вашу кров – горнятко з медом. Як у Франківську проходить День донора

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
14 червня – всесвітній День донора. До цієї дати у Івано-Франківську станцію переливання крові небайдужі прийшли здавати кров, серед них і студенти.

На вхідних дверях – червоні кульки і оголошення, що сьогодні – День донора крові. Дорогою до реєстратури на стінах розклеєні плакати про кров та донорство, помітно, що станція чекає на гостей, пише “Репортер”.

“Сьогодні вже 22 людини здали кров, ще близько 15 чекають своєї черги,- каже заступниця головного лікаря обласної станції переливання крові Ірина Федик.- Останнім часом у нас щодня по 20-30 людей, сьогодні чекаємо не менше 40″.

До теми Три життя за раз. Як у Франківську шукають донорів і коли вони потрібні

Ірина Федик говорить, була сьогодні і ювенальна поліція, і студенти з ПНУ.

“Всі групи крові зараз є у повному обсязі, дефіциту немає, навіть рідкісних груп вистачає,- каже Ірина Федик.- Люди слідкують за нашою сторінкою в фейсбук та приходять, коли потрібна саме їхня кров”.

Лікарка хвалиться, завдяки друзям і спонсорам станції всі, хто здає кров сьогодні – отримує подаруночки: горнятка, мед та смаколики.

Активістка Альбіна Зобків, яка саме здає кров, розказує, що прийшла в рамках всеукраїнського проекту “одна кров” від ГО “Національний корпус”.

“Ми прийшли не самі, а з студентами франківського медколеджу, я і сама там вчусь, але тут більше як активістка”,- каже Альбіна.

Після здачі крові донорів частують чаєм і печивом – завжди, не тільки на свято.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.