Люди Фото

Як прикарпатські енергетики розчищають траси повітряних ліній електропередач (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Щороку з 15 жовтня до 15 квітня АТ «Прикарпаттяобленерго» розчищають траси повітряних ліній електропередачі (ЛЕП) від гілок та дерев.

Цього сезону енергетики планують розчистити від гілок та дерев близько 1 182 км трас ліній електропередачі різного класу напруги: понад 809 кілометрів трас повітряних ліній 0,4 кВ, близько 319 км трас ліній 6-10 кВ та 53 км просік електроліній 35-110 кВ. Бригади АТ «Прикарпаттяобленерго» проводитимуть чистку всю зиму та весну, доки дозволятимуть температурні режими. Цей сезон є завершальним етапом п’ятирічного плану розчищення просік, за який загалом провели чистку трас для 6 836 км повітряних ліній електропередачі, ігформує пресслужба АТ «Прикарпаттяобленерго», пише Репортер.

«Чистка трас попереджує  тривалі аварії, а тому є дієвим засобом покращення надійності електропостачання, – пояснює ситуацію Любов Боднарчук, начальниця відділу розподільчих мереж АТ «Прикарпаттяобленерго». –  Близько 70 % аварійних вимкнень електроенергії на Прикарпатті напряму пов’язані із падінням гілок та дерев на лінії. Ліквідація цих аварій, в силу характеру місцевості, нерідко триває по кілька годин, а інколи при стихійних явищах, таких як налипання мокрого снігу, шквального вітру  – дні, і протягом цього часу мешканці залишаються  без світла».

На Прикарпатті проклали нову туристичну стежку “Хребтом Кормитура”

За її словами, одним із показників надійного та якісно електропостачання є тривалість вимкнень кожної ЛЕП області (так званий показник SAIDI). Чим менший цей показник, тим надійнішим вважається електропостачання в області. АТ «Прикарпаттяобленерго» вважає своїм найважливішим завданням – забезпечити мешканцям області надійне та стабільне електропостачання, тому робить усе можливе, щоб показник SAIDI був якомога меншим. До речі, саме це завдання буде пріоритетним для енергетиків із переходом на стимулююче регулювання. Зокрема, передбачається, що показник середньої тривалості перерв у електропостачанні повинен знизитися рівномірно протягом 13 років з 323 до 150 хвилин в міській місцевості та з 899 до 300 хвилин в сільській місцевості. І чистка траси – це одне із важливих завдань, що має цьому сприяти.

Чистка трас на ЛЕП різного класу напруги має свою специфіку та складність. На мережах по 0,4 кВ, що проходять повз будинки мешканців,  енергетикам нерідко кілька годин доводиться вести переговори із господарями ділянок, які проти того, щоб дерева обрізали. І це при тому, що законом заборонено  їх насаджування в межах охоронної зони ЛЕП. Тому в деяких населених пунктах провести чистку трас вдається швидко, бо мешканці або самостійно доглядають  за деревами на своїх господарствах, або не насаджують їх в охоронних зонах під проводами ліній, а в інших – чистка трас може тривати навіть кілька днів на одній вулиці – все залежить від кількості гілля, яке загрожує електропроводам.

До теми: Вгору і вниз. Дещо з історії ліфтів у Станиславові (ФОТО)

А ось поруч із високовольтними лініями нерідко ростуть 30-метрові дерева, на обрізання гілок яких теж нерідко йде кілька днів. Тому, спеціалісти компанії планують графіки чистки трас заздалегідь, попереджаючи про проведення  вимкнень за 10 днів до початку робіт. Інформацію про  планові вимкнення можна отримати на сайті АТ «Прикарпаттяобленерго» https://oe.if.ua/, вибравши на карті вимкнень стартової сторінки свою адресу, а також через sms розсилку. Для цього необхідно в кол-центр компанії за номером 0 (800) 50-40-20 та внести у базу даних свій актуальний номер телефону для розсилки інформаційних повідомлень.

Енергетики нагадують, що відповідно «Правил охорони електричних мереж», власники господарських ділянок зобов’язані самостійно очищувати гілки дерев на прилеглих лініях електропередач та не допускати насадження нових дерев в охоронній зоні ліній електропередач. Щоб господарі могли безпечно прочистити гілля під ЛЕП на своїх ділянках, енергетики радять слідкувати за плановими вимкненнями або ж ініціювати його, звернувшись у філію обленерго з відповідною заявою.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.