Люди Фото

Ветеринари з Прикарпаття поїхали лікувати ведмедів на Хмельниччину (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
На Хмельниччині в реабілітаційному центрі «Парк хижаків «Арден» прикарпатські та закарпатські ветеринари лікують ведмедів.

Про це Суспільному Карпати розповів заступник директора Галицького національного природного парку Володимир Бучко, який в «Ардені» виконує обов’язки директора з розвитку.

За його словами, за ці вихідні полікували п’ять ведмедів – чотирьох з Харкова й одного – з Хриплина, з-під Івано-Франківська. А лікували три ветеринари з Івано-Франківська і два – з притулку «Синевір», що на Закарпатті.

«Всім ведмедям лікували зуби, тому що вони потрапляють до нас із жахливих умов, без нормального догляду, без нормального харчування, і у них всіх проблеми із зубами», – каже Володимир Бучко.

Для медичних маніпуляцій у центрі є відповідно обладнана операційна кімната.

«Парк хижаків «Арден» розташований на території національного природного парку «Подільські Товтри» у селищі Сатанів Хмельницької області. Його площа зараз – 32 гектари.

Тут обладнали великі вольєри з розрахунку: один гектар – на одного ведмедя. Найбільший вольєр – 12 гектарів, в якому може жити 10-12 ведмедів.

Володимир Бучко пояснює: «Цей центр не схожий на інші центри чи зоопарки. Там є неймовірні речі. Наприклад, кілометровий міст у лісі, заввишки п’ять метрів. Тварин можна побачити, тільки мандруючи величезним, довжелезним мостом. До речі, найбільший лісовий міст і неповторний в Україні! Там величезні площі загородженого лісу, де вільно житимуть дикі тварини. Це нова модель сучасної установи, яка створена для реабілітації та адаптації диких тварин, яких утримували в неволі. Також центр частково виконує всі функції зоопарку, хоча і кардинально відрізняється від типового зоопарку. У нас відвідувачі не побачать ніяких огорож та вольєрів. Люди просто мандрують мостом і насолоджуються гармонією дикої природи, «підглядають» за життям великих диких хижаків у їхній рідній стихії».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.