Люди Фото

У Верховинському лісгоспі відкрили нову лісову автомобільну дорогу (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Верховинському лісництві, у присілку Кізя, лісівники Верховинського лісгоспу відкрили нову лісову автомобільну дорогу.

Нова дорога слугуватиме як для потреб підприємства у робочих цілях, так і задля задоволення туристичних потреб населення, пише Репортер з посиланням на сайт обласного управління лісового та мисливського господарства.

«Будівництво доріг – складна й об’ємна робота, що вимагає певної підготовки, враховуючи складність рельєфу, виготовлення проектів і чималих коштів. На балансі Верховинського лісгоспу знаходиться майже 40 кілометр лісових доріг, – розповів Олександр Александров, директор Верховинського лісгоспу. –Новозбудована дорога у селі Волова має протяжність 3 км і збудована за кошти підприємства. Її вартість становить 900 тис грн. Будівництво одного кілометру дороги нашому підприємству обійшлося у 300 тис грн, у попередніх роках вартість таких робіт у підрядників становила 700-750 тис грн. Здешевити будівництво нам вдалося завдяки новій спецтехніці, яку ми придбали у 2020 році за кошти, виділені Урядом з резервного фонду для подолання наслідків червневої стихії».

Як зазначає керівник, для підприємства важливим є не тільки будівництво нових доріг, а й утримання вже збудованих. Адже якщо лісову дорогу 3-4 роки не ремонтувати, то надалі вона буде непридатна для експлуатації.

«Велике значення має якість робіт, що залежить не тільки від працівників, а й техніки. Для будівництва доріг ми використовуємо гідравлічний екскаватор «JCB» та екскаватор LG 205 LC, придбані завдяки сприянню Уряду у 2008 та 2020 роках, а також бульдозер ТС-10, трактор МТЗ-82 та ін».

За словами заступника начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрія Шпундри, лісові дороги послужать своєчасному проїзду та під’їзду до віддалених лісових масивів з метою захисту їх від пожеж та порушників, стануть у нагоді місцевому населенню у грибово-ягідний період.

Будівництво лісової дороги у селі Волова розпочали у листопаді 2020 року.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні