У п‘ятницю, 7 лютого, у ПНУ ім. Василя Стефаника студенти, учні франківських шкіл та всі охочі прийшли на святкування китайського Нового року.
Організували захід викладачі-волонтери, пише «Репортер».
Зі вступним словом виступив ректор ПНУ Ігор Цепенда.
«Це добра традиція для наших студентів, – говорить Цепенда. – Святкуємо, щоб пропагувати китайську культуру в Україні, зокрема у Франківську. Цим святом ми хочемо підтримати та привітати усіх китайців з їхнім Новим роком, незважаючи на вірус, який роз’єднує. У нас є багато сильних студентів, які зараз проходять навчання у китайських університетах, тому цим заходом ми підтримуємо і їх».
Організатори привітали усіх зі святом, яке китайці святкували 25 січня.
«На китайську мову потрапила випадково, – каже студентка третього курсу Прикарпатського університету, факультету іноземних мов Яна Сміжак. – Прийшла подавати документи, мала хороші бали, мене вмовляли спробувати і я погодилась вступити на китайську мову. У них цікаві традиції, які надихають розвиватися, дізнаватися щось нове, подорожувати. Сьогодні будемо співати китайською мовою, а студенти з Китаю будуть виконувати українські пісні, буде цікаво».
Аматорський ансамбль університету «Жасмин» виконав «Щедрик» спочатку українською, а потім китайською. Опісля презентували коротку презентацію про те, чим відрізняється Новий рік в Китаї від українського.
«В Китаї, як і в Україні, на Новий рік несуть в гості алкогольні напої, а з ними й молоко та солодощі, – каже одна із організаторок, старша викладачка кафедри загального та германського мовознавства Ірина Ілійчук. – Крім того, ще дарують червоні конвертики з грошима. Святковий вечір починається так само із святкової вечері. А далі пускають феєрверки. Як і в Україні, все відбувається дуже яскраво та радісно».
Свято продовжилось, були різні майстер-класи із плетіння, каліграфії та виконання пісень.
Новий рік за китайським календарем. Гуцулка Ірина Ілійчук про традиції в Піднебесній (ФОТО)
Автор: Богдан Мисюк
Comments are closed.