Історія Фото

У Городенці силами громади відновлять Вірменський костел XVII століття (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Городенці силами громади відновлять Вірменський костел XVII століття.
Минулого тижня працівники науково-реставраційного управління Івано-Франківської області на чолі з керівником Петром Лисаківським згідно з угодою, підписаною міським головою Городенки Богданом Кобилянським, розпочали виготовлення пам’яткоохоронної облікової документації на пам’ятку – Вірменський костел, повідомляють на сторінці Городенківської міської ради.
До роботи над відновленням костелу залучена і кафедра реставрації Львівської політехніки, яку очолює Заслужений архітектор України, доктор технічних наук, професор Микола Бевз.
Науковці підготують акт технічного стану об’єкта культурної спадщини місцевого значення і виготовлять документацію на реставрацію пам’ятки та ремонт покриття. Планується написання магістерських студентських робіт та підготовки на основі даних Львівських архівів історичної довідки про костел, інформує Городенківська міськрада.
До теми:  Рятівники костелу в Городенці стали людьми тижня в «Репортері»
Сесія міської ради включила Вірменський костел у перелік майна комунальної власності громади. Депутати вважають, що з часом костел стане окрасою Городенки і релігійно-туристичним магнітом для гостей громади та Прикарпаття.

Довідково. Вірменський костел (роки спорудження 1686–1706) — найстаріша збережена будівля міста Городенки на Івано-Франківщині, яка збереглася до наших днів, пам’ятка вірменської архітектури.

Після отримання містом Городенка магдебурзького права в 1668 році сюди почали активно переселятися вірмени. Вони понад сто років займалися торгівлею в місті та околицях. Символом присутності заможної вірменської громади в місті став побудований в 1706 році вірменський костел. Подвір’я храму було досить великим, на його території знаходився вірменський цвинтар. Храм та його подвір’я були обнесені високим муром з красивими воротами.

Товсті стіни, високо розташовані вікна, над вхідними дверима знаходиться балкон. Основний фасад храму підпертий потужними контрфорсами, що виступають у нижній частині стін на два метри. Зате внутрішнє оздоблення храму славилося пишнотою та багатством. У 1779 році був дуже пограбований, не було навіть келиха для відправи меси.

В 1811 році у храмі було змонтовано орган. Під час комуністичного режиму костел слугував складом. Тепер костел зачинений, на вікнах решітки, стіни обшарпані, дах руйнується. Вірменський костел в Городенці є найстарішою архітектурною пам’яткою міста, пише Вікіпедія.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.