Люди Фото

Підвал-хол, багато кіна та іноземні гості – у Франківську представили переможців «Малі Ґранти Теплого Міста»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 22 жовтня, в приміщенні «Промприлад. Реновація» відбулось знайомство з переможцями зимової хвилі програми «Малі Ґранти Теплого Міста».

На зустрічі розповіли про деталі процесу та критерії відбору команд, загальний бюджет, пише Репортер.

На зимову хвилю ґрантової програми, яка тривала з 31 серпня по 30 вересня, подалося 16 проєктів. 17 жовтня відбувся ІІ тур оцінювання проєктів, які увійшли в шорт-лист ґрантового конкурсу. За перемогу в категорії «20 тис грн» змагалось сім команд, у «категорії 10 тис грн» — два учасника.

Загальний бюджет хвилі склав 120 000 гривень. Фонд програми сформовано з внесків бізнес-спільноти платформи «Тепле Місто», а також за підтримки організації National Endowment for Democracy.

Проєкти віж конкурсатнів оцінювала незалежна комісія, до якої увійшло п’ять осіб. Це бізнесмени, громадські діячі, журналісти та освітяни. Комісія відібрала вісім команд.

ГО «Центр дослідження комунікацій», яку очолює Наталія Гошилик отримають понад 14 тисяч гривень на проєкт «Франківськ очима іноземців».

За словами авторки ідеї, вони готують вебсайт, аби зібрати відгуки від іноземців, які певний час проживали у місті. Наприклад, це учасники різних програм, як волонтери Корпусу Миру, іноземні студенти та учасники різних фестивалів, які проводились у Франківську.

Вона запевняє, що через такі відгуки, франківцям також буде цікаво подивитися на себе іншими очима. Ще такий портал з відгуками сприятиме популяризації міста.

Понад 19 тисяч гривень грантових коштів отримав проєкст «Арґумент кіно — відкриті лекції про кіноматограф».

За словами автора проєкту Романа Малиновського, це буде серія лекцій про кінематограф.

«Ми будемо розказувати про такі три важливі течії у світовому кіно, які вплинули не лише на розвиток кінемаграфу, але й на розвиток цивілізації ХХ століття, -говорить Роман Малиновський. – Це нова хвиля французького кіно, італійський неореалізм та золота епоха Голівуду. Базова ідея проєкту полягає в тому, що кінематограф завжди перебував на вістрі соціальних, політичних та технологічних революцій. Ми не лише у Франківську, але й в Україні ставимося до кіно як до розваги. Не вміємо бачити щось більше. Варто привідкрити завісу і відкриваються багато значно глибших контекстів».

Голова ОСББ Олександр Шевченко отримає на проєкт «Підвал-хол для ОСББ «Набережна, 32» понад 17 тисяч гривень. Команда хоче облаштувати в підвальному приміщенні багатоквартирного будинку підвал-хол, для зустрічей співвласників будинку, сусідніх будинків, ініціативних груп по створенню ОСББ, голів правлінь ОСББ для обміну досвідом впровадження енергоефективних заходів.

Ще понад 19 тисяч гривень отримує проєкт «Цивілізація» у співпраці з Підземним Переходом Ваґабундо.

Команда має на меті провести серію освітніх мультимедійних лекції присвячених класичним течіям світового кінематографу та їхнього впливу на світову культуру і сучасні тенденції в мистецтві, літературі й театрі.

Проєкт «(Не) вигадане місто» від команди інтернет-видання «Куфер» отримає 14 612 гривень для створення низки публікацій про сприйняття Івано-Франківська різними соціальними групами, про міф міста минулого та міста сьогодення.

Стільки грантових коштів виграв і проєкт «Будь помітним — збережи життя: продовження». Це спільна ініціатива ГО «Центр економічного та соціального розвитку «Меркурій» та патрульної поліції.

Команда проєкту планує провести просвітницьку роботу з метою профілактики дорожнього травматизму та дорожньо-транспортних пригод за участю пішоходів.

Понад 17 тисяч гривень виграв проєкт «Створення веб-сайту для галереї сучасного мистецтва «Детектор». Це створення сайту галереї «Детектор», який систематизує інформацію, зафіксує історію виставок та проєктів галереї, а також слугуватиме комунікаційним майданчиком про поточну діяльність простору і тим самим сприятиме підвищенню рівня культурного життя та іміджу міста.

Ще один мистецький проєкт «Виставка «коло» від творчої група «КМС» (культурно-мистецька станція) отримає 10 тисяч гривень.

А проєкт «Ревізія: ретроперспектива 1993-2020» від ЦСМ – Центр сучасного мистецтва Івано-Франківська отримає 9900 тисяч гривень.

Ідея проєкту полягає у друці каталогу франківського відео-арту «РЕВІЗІЯ: ретроспектива (1993-2020)». На думку авторів, це один із найкращих способів архівації і популяризації одного з напрямків сучасного мистецтва, що практикується у місті. Також він сприятиме розумінню мистецького доробку і подальшому розвитку напряму серед молодого покоління артистів.

За словами організаторів «Малі Ґранти Теплого Міста», цього разу через карантин вдалося профінансувати значно більше проєктів, ніжочікували.

Також вони додають, що наступна хвиля грантів від «Теплого Міста» почнеться у січні.

Довідково: Програма «Малі Ґранти Теплого Міста» започаткована платформою «Тепле Місто» для підтримки прогресивних міських ініціатив у 2015 році. Ґрантовий фонд програми формується з внесків бізнес-спільноти платформи та складає 80 000 грн на одну хвилю. Загалом за час існування програми ми підтримали 52 різні проекти, які вже змінюють освіту, мистецтво, спорт та екологію в Івано-Франківську.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.