Розваги Фото

Перш ніж в’їхати у Верховину, туристів запрошують відвідати Інтерактивний візит-центр (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Нещодавно розпочав роботу новозбудований візит-центр у селі Ільці Верховинського району.

Про це на сторінці у Facebook написав Роман Клим, інформує Курс.

Тематичне наповнення туристично-рекреаційного об’єкта взяв на себе національний природний парк «Верховинський» (директор Михайло Нечай, начальник наукового відділу Ярослав Зеленчук).

«Через карантинні обмеження урочистого відкриття і перерізування стрічки не було. Візит-центр запрацював, приймає і запрошує відвідувачів. А тут, повірте, є на що подивитися!» – повідомив Роман Клим.

Візит-центр розташований в селі Ільці (присілок Голиці), на трасі Р-24 на відтинку Верховина – Татарів.

Візит-центр – це інформаційно-допоміжний комплекс, споруджений для задоволення потреб мандрівників.

В найближчій перспективі візит-центр має стати об’єктом, довкола якого розвиватиметься туризм і місцевий сувенірно-подарунковий бізнес та гуцульська кухня швидкого харчування. Заклад розрахований також на автотуристів як з України, так і з-за кордону. Цьому сприяє відремонтована автодорога з Ворохти до Верховини, інформує НПП «Верховинський».

Тут туристи зможуть одержати вичерпну інформацію, щоб, скориставшись нею, відвідати місцеві пам’ятки природи, архітектури, історії, культури та більше пізнати Гуцульський регіон. Також у візит-центрі можна отримати довідкові матеріали, поставити запитання стосовно деталей туристичних маршрутів у НПП та на прилеглих територіях, а також перепочити.

Візит-центр має інтерактивну експозицію на двох поверхах. Тут представлені макети тварин – їх спеціально зробили білими, щоби відвідувачі концентрувалися на особливостях анатомії звірів: будові тіла, функціональних елементах, як-от кігтях, зубах, дзьобах. Тварини зроблені у свій природний розмір.

Найдопитливіші глядачі мають можливість працювати з мікроскопами, а також відчути природу на дотик.

Виставкові зали поділені на сегменти: «Інформаційна зона», «Лісова абетка», «Від найменшого до найбільшого», «Загрози та перспективи».

В одній із зал можна побачити масштаби впливу людської діяльності на природу, зрозуміти, скільки років, десятиліть чи століть забруднюють довкілля викинуті на землю недопалок цигарки, поліетиленовий пакет чи звичайна батарейка. Зрозуміти, що браконьєрство – це не тільки незаконне полювання та риболовля.

А ще на другому поверсі візит-центру глядач мають змогу почути звуки птахів, що проживають на території Національного природного парку «Верховинський», відчути себе посеред лісу за допомогою 3D-окулярів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.