Люди Фото

Голова ОДА збере екологів і науковців, аби вирішити питання з Домбровським кар’єром (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
Екологічна ситуація на Домбровському кар’єрі потребує комплексного рішення науковців та інвесторів, вважає голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль.

Під час робочої поїздки у Калуський район голова облдержадміністрації Денис Шмигаль побував у Домбровському кар’єрі.

Шмигаль зробив висновок, що на сьогодні вирішити проблему екологічної ситуації на території Калуського гірничопромислового району можна лише комплексно.

«Сьогодні екологічні питання Домбровського кар’єру знаходяться під контролем. Однак існує загроза проникнення розсолів у підземний водоносний горизонт, що призведе до засолонення ґрунтових вод та остаточної втрати можливості використання водоносного горизонту для питного водопостачання. Це може суттєво загострити екологічні проблеми не лише Калуського, а й навколишніх районів,  наголосив Денис Шмигаль. – Тож поки точка неповернення не пройдена, слід докласти всіх зусиль, щоб запобігти негативним наслідкам, і, об’єднавши комплексні рішення науковців та інвесторів, вирішити цю проблему».

За словами очільника області, наприкінці вересня на Прикарпатті відбудеться засідання круглого столу, на якому пропозиціями щодо вирішення екологічної проблеми ділитимуться експерти – науковці та екологи.

Поступлення води в кар’єр тільки за рахунок атмосферних опадів становить 2,5 – 2,7 млн м³ в рік. На північному березі кар’єру прогресують карстові утворення, вони супроводжуються виникненням глибоких промоїн у напрямку до річки Сівка, яка є притокою Дністра. У разі паводку попадання вод річки Сівка в кар’єр призведе до його повного затоплення. Ситуація загалом загрожує ріці Дністер.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.