Люди Фото

Букачівська громада розроблятиме Стратегію розвитку на сім років

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Букачівській ОТГ розпочали розробку Стратегії розвитку громади. За участю радника з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», Ігоря Мельничука відбулось перше засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку Букачівської ОТГ на 2020-2027 роки.

Традиційно, розпочали з вивчення конкурентних перевагах громади та первинного дослідження місцевих ресурсів. Представник селищної ради Букачівської ОТГ Тамара Гаргат представила аналіз роботи ОТГ за останні півроку, а також короткий опис економічних показників та ресурсів населених пунктів громади.

Шляхом SWOT-аналізу і групової роботи були визначені сильні сторони громади.

«До сильних сторін належить агропромисловий комплекс, який є досить розвиненим. Саме смт. Букачівці відоме галуззю тваринництва, тут розташований один з найбільших забойних цехів у західній Україні, що дало поштовх для створення кількох середніх та малих м’ясопереробних підприємств. Окрім того, в громаді є високопродуктивні чорноземи, які знаходяться як в індивідуальних селянських господарствах, так і в інших формах власності. На них можуть вирощуватись досить багато овочевих культур, пристосованих до місцевих кліматичних умов», – зазначає радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС Ігор Мельничук.

Серед важливих інфраструктурних чинників, що можуть дати поштовх для розвитку громади, він також відзначив наявність залізничної станції. Серед можливостей, які можуть дати поштовх до розвитку, є наявність непоганих рекреаційних зон, так звані «Малі Карпати» – гори у с. Вишнів, а також добре розташування (невелика віддаленість від Івано-Франківська та Львова), що за умови покращення стану доріг може дати розвиток.

«Варто відзначити, що мешканці громади є активними та долучаються до обговорення майбутнього ОТГ. У робочій групі представлені як представники, освіти, культури, медицини, депутати ради ОТГ, старости, так і представники бізнесу. А це вже дає можливість вивчити різні точки зору та залучити всі соціальні групи до процесу стратегування», – вважає радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС Ігор Мельничук.

Серед слабких сторін громади учасники робочої групи визначили погане сполучення з районним центром та Івано-Франківськом, загальний поганий стан доріг і занепад соціальної інфраструктури, вагому кількість не працевлаштованих мешканців.

Надалі у Букачівській громаді заплановане проведення ряду опитувань, зокрема, громадської думки та думки бізнесу, а також соціально-економічна діагностика громади. І вже за 9-12 місяців, у громаді планують, окреслити загальне стратегічне бачення, оформити його у єдиний документ і передати на затвердження сесії ради Букачівської ОТГ.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.